Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

WROCŁAW - Terapia punktów spustowych

Termin: od 2013-10-26 do 2013-10-27
Miasto: WROCŁAW
E-mail: info@bmk.com.pl
Telefon: 603-255-945

CENA: 600 PLN BRUTTO

uczestnicy: fizjoterapeuci (licencjat, magister), lekarze (specjaliści rehabilitacjii medycznej)

forma zajęć: warsztaty - wymagany strój sportowy oraz gotowość do uczestnictwa w zajęciach praktycznych

OPIS:

WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ ANATOMII

Punkty spustowe (trigger points) występują u wszystkich Pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi narządu ruchu. W kultowym podręczniku dla terapeutów (Myofascial Pain and Dysfunction.

The Trigger Point Manual) Travell i Simons zdefiniowali je jako oddzielne, nadpobudliwe punkty w obszarze napiętej tkanki mięśniowej. Palpacja tych punktów skutkuje wyzwoleniem bólu, dysfunkcji ruchowej i objawów autonomicznych. Przez ostatnich kilka lat dokonał się olbrzymi postęp w zrozumieniu mechanizmów biochemicznych i neurofizjologicznych stojących za tą kaskadą zdarzeń.

Wykorzystując badania EMG wykazano m.in. specyficzną dla punktów spustowych aktywność w obrębie płytki motorycznej. Jedną z teorii tłumaczących biochemiczne podłoże zmian jest zaburzenie funkcji pompy wapniowej wskutek miejscowych niedoborów związków wysokoenergetycznych (ATP), w efekcie których upośledzeniu ulega cykl skurcz-rozkurcz w obrębie włokien aktyny i miozyny.

Obszarami najczęstszego występowania punktów spustowych jest m.in. m. czworoboczny, m. mostkowo-obojczykowo-sutkowy, m. nad- i podgrzebieniowy, mm. pośladkowe, m. gruszkowaty.
Warsztaty stanowią kompendium wiedzy na temat terapii punktów spustowych i jej miejsca w nowoczesnej rehabilitacji.

Całość kursu prowadzona jest w formie zajęć praktycznych. Uczestnicy mają możliwość samodzielnej lokalizacji poszczególnych trigger points i ich opracowania. Osoby prowadzące, jako wieloletni praktycy, pokazują miejsce prezentowanych technik w nowoczesnej rehabilitacji, wplatają pracę nad punktami w kompleksowe podejście do Pacjenta.

Uczestnicy szkolenia uzyskują odpowiedź na pytanie jako połączyć ze sobą poszczególne techniki pracy z Pacjentem. Podobnie jak w przypadku tapingu, masażu tkanek głębokich czy terapii manualnej praca na punktach spustowych powinna być jednym z elementów kompleksowej pracy z Pacjentem.

Wykładowcy:

Ewa Staciwa absolwentka Wydziału Rehabilitacji Sportowej w Northampton (UK), doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę na stanowisku Kierownika Siłowni Rehabilitacyjnej ISIS Chiropractic Clinc w Northampton i terapeuty sportowego Northampton Saints Rugby Club (UK)

Aleksander Kucza PT, OMT


Lokalizacja szkolenia:
https://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&client=firefox-a&q=MI%C5%83SKA+38+WROC%C5%81AW&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x470fc1b78ad8369d:0xb949053fdcc16050,Mi%C5%84ska+38,+Wroc%C5%82aw&gl=pl&ei=YPhYUpSsM4ik0wW07YCIDA&ved=0CCwQ8gEwAA
Dodano: 2013-10-12 09:22:32