Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

WROCŁAW - Trening siłowy - nie tylko bodybuilding

Termin: od 2014-10-06 do 2014-10-07
Miasto: WROCŁAW
E-mail: kursy@bmk.com.pl
Strona www: www.bmk.com.pl
Telefon: Organizator szkoleń: 603 255 945 Biuro: 695 193 84

uczestnicy: fizjoterapeuci, trenerzy i instruktorzy sportu, trenerzy personalni, trenerzy przygotowania motorycznego, zawodnicy, lekarze (specjaliści ortopedii i traumatologii, rehabilitacji, medycyny sportowej)

cel szkolenia: przekazanie Uczestnikom kompletnej wiedzy na temat treningu siłowego - zarówno w treningu sportowym, jak i w pracy z osobami ze schorzeniami przewlekłymi, w przebiegu których należy dążyć do zwiększenia masy mieśniowej / zahamowania jej spadku

forma zajęć: część teoretyczna (ok. 10% czasu) + część warsztatowa (ok. 90% czasu); wszystkie omawiane zagadnienia ilustrowane są przykładami licznych ćwiczeń wraz z treningiem prawidłowej techniki ich wykonania i progresją obciążeń; obowiązkowy strój sportowy + aktywne uczestnictwo w zajęciach

program szkolenia:
- anatomia funkcjonalna treningu siłowego (podstawy biomechaniki, analiza ruchu, czynne i bierne elementy narządu ruchu)
- skurcz izometryczny, koncentryczny, ekscentryczny - zalety i wady, terapeutyczna rola hamowania ekscentrycznego
- hipertrofia i atrofia mięśniowa
- napięcie, siła i rozmiar mięśni - powięź jako opakowanie dla mięśni
- fizjologia wysiłku fizycznego / energetyka wysiłku (włókna wolno- / szybkokurczliwe)
- endokrynologia treningu siłowego (hormon wzrostu, insulina, adrenalina, testosteron)
- sterowanie ruchem - rola układu nerwowego w treningu
- żywienie i suplementacja w budowaniu masy, siły i wytrzymałości
- trening siłowy w sporcie - charakterystyka wybranych dyscyplin sportowych
- trening siłowy w medical fitness - specyfika pracy z Pacjentem po urazie narządu ruchu, możliwość zastosowania we wspomaganiu terapii osób ze schorzeniami przewlekłymi (m.in. cukrzyca, zaburzenia lipidowe, miażdżyca tętnic, otyłość)
- wolne ciężary / maszyny / obciążenie ciężarem własnego ciała ???
- prawidłowy wzorzec motoryczny - technika wykonywania wybranych ćwiczeń, najczęstsze błędy / korekcje
- projektowanie treningu siłowego - obciążenie początkowe / końcowe - progresja obciążeń, powtórzenia, serie, odpoczynek
- funkcjonalny trening atletyczny
- trening siły eksplozywnej (trening plajometryczny)
- specyfika pracy z dziećmi / młodzieżą / osobami starszymi
- problemy medyczne w treningu siłowym - profillaktyka urazów i uszkodzeń narządu ruchu, powrót do treningu po urazie

prowadzący:

Jacek Jankiewicz "Apacz" - specjalista inzynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej" pracy fizycznej. Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu siłowego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.
Tomasz Chmielewski - lekarz (Poradnia Medycyny Sportowej); specjalizuje się w ocenie funkcjonalnej osób aktywnych fizycznie, korekcji zaburzeń biomechanicznych i medycznych aspektach treningu motorycznego. Jest autorem kilkudziesięciu szkoleń dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. W zespole prowadzącym szkolenia odpowiada m.in. za zagadnienia związane z fizjologią wysiłku, suplementacją i urazami narządu ruchu.


Dodano: 2014-07-24 09:34:00