Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

WROCŁAW - Trening funkcjonalny- kurs podstawowy

Termin: od 2014-10-04 do 2014-10-05
Miasto: WROCŁAW
E-mail: kursy@bmk.com.pl
Strona www: www.bmk.com.pl
Telefon: Organizator szkoleń: 603 255 945 Biuro: 695 193 84

Jako zespół praktyków, prowadzący od wielu lat specjalistyczne szkolenia, korzystający z koncepcji treningu funkcjonalnego w codziennej pracy zebraliśmy większość dostępnej współcześnie wiedzy, dokonaliśmy jej krytycznej analizy (często w oparciu o twarde dowody naukowe), wsparliśmydoświadczeniami z codziennej pracy i opracowaliśmy w formie warsztatów.



POZIOM PODSTAWOWY

uczestnicy: trenerzy i instruktorzy sportu, fizjoterapeuci, lekarze, trenerzy personalni, zawodnicy, osoby aktywne fizycznie
czas trwania: 2 dni
forma zajęć: wykład (25%) + warsztaty (75%)

Treść poziomu podstawowego nie wnika zbyt mocno w zagadnienia fizjologiczne, anatomiczne i biomechaniczne pokazując jednak, jak bardzo wiedza z tego zakresu jest niezbędna dla podniesienia efektywności treningu i unikania błędów treningowych. W trakcie 2 dni nauczycie się jak ważne są mocne fundamenty każdej pracy, a zwłaszcza pracy długofalowej, nastawionej na osiągnięcie konkretnego celu, często w ściśle określonym czasie. Wiedza na tym poziomie powinna być wystarczająca dla tych z Was, którzy będą traktowali trening funkcjonalny jako uzupełnienie innych metod i sposobów pracy.

program
- trening funkcjonalny - 2 zdania na temat definicji, historii i ogólnych założeń
- krytyczna analiza nowych starych trendów treningowych (od aerobicu do crossfitu)
- anatomia (uporządkowanie wiedzy niezbędnej w dalszej części zajęć)
- ocena funkcjonalna - podstawowe testy, zasady wykonywania i interpretacji, identyfikacja słabych ogniw, budowanie planu "korekcji" złych nawyków, koncepcja core stability
- trening - kiedy? jaki? i dla kogo? (piramida wysiłkowa, energetyka poszczególnych form treningu), indywidualizacja procesu treningowego, najczęstsze błędy popełniane przez instruktora / trenera / zawodnika i ich wpływ na wynik sportowy
- wolne ciężary / maszyny / ciężar własnego ciała
- przysiad, pompka, brzuszki - podstawowe ćwiczenia, zasadnicze błędy - jak poprawić skuteczność, progresja stopnia trudności
- stretching - kiedy? jak? - najczęstsze błędy, propozycje ćwiczeń (wybrane grupy mięśniowe)
- sprzęt i wyposażenie w treningu funkcjonalnym
- problemy medyczne w treningu funkcjonalnym - urazy, przetrenowanie, żywienie i suplementacja



POZIOM ZAAWANSOWANY

uczestnicy: trenerzy i instruktorzy sportu, fizjoterapeuci, lekarze
czas trwania: 3 dni
forma zajęć: wykład (15%) + warsztaty (85%)

Moduł przeznaczony dla tych z Was, którzy uczynili z treningu funkcjonalnego sposób na życie, narzędzie pracy. Nowe informacje, olbrzymia ilość ćwiczeń, niesamowite zmęczenie mięśni to tylko niektóre przygotowane atrakcje. Oczywiście nie wyczerpiemy tematu, ale z pewnością zainspirujemy Was do dalszego eksperymentowania w poszukiwaniu granicy ludzkich możliwości.

program:
- trening funkcjonalny - uporządkowanie wiedzy
- ocena funkcjonalna wraz z analizą wymagań specyficznych dla danej dyscypliny sportu / formy aktywności ruchowej
- program treningu - cele, wskaźniki, periodyzacja
- anatomia narządu ruchu w funkcji, wzorzec motoryczny
- trening wydolności - energetyka wysiłków, ocena wydolności fizycznej (testy specyficzne dla wybranych dysycyplin), możliwości pomiaru efektów treningów (m.in. ocena biochemiczna - mocz/krew, pomiary antropologiczne)
- trening siły mięśniowej - dobór ćwiczeń i sprzętu, wielkość obciążenia / ilość powtórzeń
- trening plajometryczny - definicja, podstawy fizjologiczne/biomechaniczne, programy treningowe
- trening koordynacyjny
- stabilizacja centrum
- wprowadzenie do treningu powięziowego
- ćwiczenia izolowanych grup mięsniowych - czy robić? kiedy robić? kiedy unikać?
- stretching - kończyny górne / dolne / tułów
- sprzęt i wyposażenie w treningu funkcjonalnym - obuwie, wolne ciężary, maszyny, podłoża niiestabilne, opór elastyczny
- problemy medyczne w treningu funkcjonalnym - gojenie się tkanek, fazy treningu po uszkodzeniu tkanek mięśni, struktur kolagenowych, kości, układu nerwowego
- wprowadzenie do treningu funkcjonalnego w pracy z dziećmi, młodzież i osobami starszymi, możliwości zastosowania w rehabilitacji



MODUŁY SPECJALISTYCZNE

Dla Tych, którzy wiedzą już prawie "wszystko"... "Trening funkcjonalny w sportach, sztukach i systemach walki", "Trening funkcjonalny w sporcie dzieci i młodzieży", "Trening funkcjonalny w rehabilitacji"... Realizujemy również szkolenia i warsztaty dla różnych grup docelowych (nauczyciele wf, trenerzy, fizjoterapuci, lekarze...) wg zadanych parametrów (program, cel szkolenia, docelowe umiejętności Uczestników, czas trwania)



prowadzący:
Robert Witkowski "Czajnik" - fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boku i muay thai.
Jacek Jankiewicz "Apacz" - specjalista inżynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej pracy fizycznej". Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu funkcjonalnego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.
Tomasz Chmielewski - lekarz (Poradnia Medycyny Sportowej BMK Centrum Rehabilitacji); specjalizuje się w funkcjonalnej ocenie młodych sportowców, korekcji zaburzeń biomechanicznych i medycznych aspektach treningu motorycznego. Jest autorem kilkudziesięciu szkoleń dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. W zespole prowadzącym szkolenie odpowiada m.in. za zagadnienia związane z fizjologią wysiłku, suplementacją i urazami narządu ruchu. Cena 650zł brutto.


Dodano: 2014-07-24 11:18:35