Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Poznań - FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM) intensywne 6 dniowe szkolenie

Termin: od 2015-05-19 do 2015-05-24
Miasto: Poznań
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: www.rehakursy.pl
Telefon: 507 163 953

FASCIAL DISTORTION MODEL (FDM)

jest to szkolenie dla lekarzy, osteopatów, fizjoterapeutów oraz masażystów, zawierające 60 godzin teorii i praktyki z zakresu sześciu dystorsji układu powięziowego, które są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu.

Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu:

Historia i powstanie FDM
Anatomia i funkcje struktur powięziowych
Teoria 6 dystorsji powięziowych
Wzorce dystorsji, diagnostyka mowy ciała
Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patologicznych wzorców
Praktyczne leczenie kończyny górnej
Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, impingment, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej, i wiele innych
Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych
Patologiczne zmiany układu powięziowego
Leczenie kończyny dolnej i złego ustawienia miednicy
Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka i wiele innych
Leczenie kręgosłupa i szczęki
Wprowadzenie w powięziowe leczenie brzucha
Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, lumbago, zablokowanie kręgosłupa, zaburzenia stawu skroniowo żuchwowego i wiele innych.

Fascial Distortion Model to metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo – szkieletowych opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldos’a w USA. FDM, czyli model odkształcenia powięzi stosowany jest z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak: naciągnięcia mięśni, zwichnięcie kostki, skręcenia kolana, urazy sportowe, bóle krzyża i wiele innych.

Lekarze ufają diagnostyce obrazowej, osteopaci doszukują się zaburzeń w odległych regionach ciała a fizjoterapeuci i masażyści, choć pracują zazwyczaj z właściwą strukturą / tkanką, niestety nadal zbyt często używają niewłaściwych technik terapeutycznych. To wszystko zmienia się, dzięki umiejętnością posiadanym przez terapeutę pracującego metodą FDM. Czytanie mowy ciała i opis bólu pacjenta, pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię. Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami a za umiejętnością słuchania i obserwowania pacjenta.

Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Metoda ta opiera się na założeniu, że dystorsje powięziowe są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Wyróżnia się sześć rodzajów dystorsji, z których każdy posiada charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, co jest kluczowe dla postawienia diagnozy.

FDM ze względu na swój holistyczny charakter jest metodą maksymalizującą efektywność pracy terapeuty i daje doskonałe rezultaty.


Dodano: 2014-10-31 15:20:44