Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

RZESZÓW - Kurs KINETIC CONTROL MODUŁ III

Termin: od 2015-01-08 do 2015-01-10
Miasto: RZESZÓW
E-mail: terapio@terapio.pl
Strona www: www.terapio.pl
Telefon: 530-244-122

Koncepcja Kinetic Control sama w sobie opiera się na zrozumieniu ruchu i jego funkcji, wyjaśnia wpływ niekontrolowanego ruchu na ból czy dysfunkcję ruchową. Aktualne badania dowodzą, iż ludzie z bólem wykorzystują zupełnie inne wzorce ruchowe niż osoby bez bólu. Opis

Koncepcja Kinetic Control sama w sobie opiera się na zrozumieniu ruchu i jego funkcji, wyjaśnia wpływ niekontrolowanego ruchu na ból czy dysfunkcję ruchową. Aktualne badania dowodzą, iż ludzie z bólem wykorzystują zupełnie inne wzorce ruchowe niż osoby bez bólu.

Taki system działania może niekorzystnie wpłynąć na sam rozwój , epizody bólu jak i strategie postępowania terapeutycznego co w rezultacie wpływa na zwiększenie powtarzania się dysfunkcji ruchu i prowadzi do chronicznych dolegliwości – patologii.

Kinetic Control wprowadza pojęcie dynamicznej diagnostyki stabilności i równowagi mięśniowej, szczegółowo zostaje przedstawiony system ruchu jako źródło dysfunkcji i symptomów z nim związanych. Pokazuje kiedy reedukować kontrolę motoryczną, a kiedy wprowadzać terapię lub rehabilitację opartą na wzmacnianiu mięśni w odzyskaniu pełnej funkcji stabilności. System Kinetic Control pozwala zrozumieć jak korygować patologiczne zmiany występujące w układzie ruchu, wyjaśnia dlaczego diagnoza dysfunkcji jest tak trudna, kiedy ludzie odczuwają ból i jak należy z nim postępować

Kursy Kinetic Control składają się z kilku części. Na każdym z nich zostają omówione główne podstawy anatomii czynnościowej i biomechaniki funkcjonalnej, podział i ocena systemu mięśni, grupowanie typowych dysfunkcji, stabilność głęboka (zwana lokalną), stabilność globalna (kierunkowa), stabilność powierzchowna (odpowiadająca za stabilność przy większych obciążeniach), diagnostyka, techniki terapii manualnej, reedukacja kontroli motorycznej i postępowanie terapeutyczne.


Dodano: 2014-11-28 18:59:39