Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Wrocław - haczykowanie

Termin: od 2015-11-11 do 2015-11-12
Miasto: Wrocław
E-mail: fluder@op.pl
Strona www: haczykowanie.pl
Telefon: 693121334, 693121346

Szkolenie z metody haczykowania

Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia-haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest min.: wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespoły przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej.

Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia utraty ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Następnie terapeuta mobilizuje poprzecznie płaszczyznę ślizgu i uwolnia tkankę poprzez umieszczenie łopatki haczyka równolegle do leczonego sklejenia. Podąża za falą tkankową inicjowaną przez drugą rękę i wykonuje dodatkową trakcję.
Haczykowanie terapeutyczne ma zastosowanie min.: w fizjoterapii, terapii manualnej, metodzie łańcuchów mięśniowych i osteopatii. Metoda ta jest wykorzystywana w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy.
Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.
Haczykowanie jest znakomitym narzędziem terapeutycznym w terapii manualnej.
Pozwala na przywrócenie ślizgu i mobilności przegród międzymięśniowych, międzyrozcięgnowych, tkanek więzadłowych i ścięgnowych w przypadkach, gdy precyzyjny dostęp przy pomocy palców jest utrudniony.
Wykonuje się je za pomocą haczyków o różnych rozmiarach, które pozwalają na dostosowanie się do morfologii okolicy, która ma zostać poddana terapii.
Terminy: 11 i 12.11.2015 Wrocław, 14 i 15.11.2015 Lublin (zapisy Fizjoactiv)
Cena: 2000zł obejmuje 2 dniowy kurs, książkę z aplikacjami wszystkich technik(ok.200stron)+tłumaczenie, zestaw 5 haczyków z opakowaniem
Dla uczestników szkolenia „Anatomia Palpacyjna” koszt udziału w kursie „Haczykowanie” 1800zł (10% rabat),
Informacje o szkoleniu i zapisy na stronie www.haczykowanie.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLENIU!!!


Lokalizacja szkolenia:
jeszcze nie ustalone
Dodano: 2015-02-27 11:26:26