Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Wrocław - Trening funkcjonalny - Zaawansowany

Termin: od 2015-12-11 do 2015-12-13
Miasto: Wrocław
E-mail: naubek@bmk.com.pl
Strona www: www.bmk.com.pl
Telefon: 697 029 511

Trening funkcjonalny - Zaawansowany

"Trening funkcjonalny" ma swoje pierwotne źródło w funkcjonalnych koncepcjach (metodach) fizjoterapeutycznych. Ze względu na swoją efektywność został bardzo szybko zaadaptowany do pracy z zawodnikami i osobami uprawiającymi sport rekreacyjny. Popularyzacja treningu funkcjonalnego i pojawiające się regularnie jego "odmiany", często poparte dużymi nakładami marketingowymi, spowodowały, że wiele zagadnień zostało uproszczonych i zniekształconych. Często ta niekorzystna ewolucja miała na celu maksymalne uproszczenie wiedzy i oderwanie jej od fizjologii, anatomii i biomechaniki. W chwili obecnej ta uproszczona wersja treningu funkcjonalnego w wielu miejscach stała się niestety wersją obowiązującą. Często jedynym osiąganym efektem treningu jest zmęczenie zawodnika, a nie poprawienie danej funkcji (umiejętności, sprawności, cechy).
Jako zespół praktyków, prowadzący od wielu lat specjalistyczne szkolenia, korzystający z koncepcji treningu funkcjonalnego w codziennej pracy zebraliśmy większość dostępnej współcześnie wiedzy, dokonaliśmy jej krytycznej analizy (często w oparciu o twarde dowody naukowe), wsparliśmy doświadczeniami z codziennej pracy i opracowaliśmy w formie warsztatów.

Uczestnicy: trenerzy i instruktorzy sportu, fizjoterapeuci, lekarze

Czas trwania: 3 dni

Forma zajęć: wykład (15%) + warsztaty (85%)

Moduł przeznaczony dla tych z Was, którzy uczynili z treningu funkcjonalnego sposób na życie, narzędzie pracy. Nowe informacje, olbrzymia ilość ćwiczeń, niesamowite zmęczenie mięśni to tylko niektóre przygotowane atrakcje. Oczywiście nie wyczerpiemy tematu, ale z pewnością zainspirujemy Was do dalszego eksperymentowania w poszukiwaniu granicy ludzkich możliwości.

Program:
- trening funkcjonalny - uporządkowanie wiedzy
- ocena funkcjonalna wraz z analizą wymagań specyficznych dla danej dyscypliny sportu / formy aktywności ruchowej
- program treningu - cele, wskaźniki, periodyzacja
- anatomia narządu ruchu w funkcji, wzorzec motoryczny
- trening wydolności - energetyka wysiłków, ocena wydolności fizycznej (testy specyficzne dla wybranych dyscyplin), możliwości pomiaru efektów treningów (m.in. ocena biochemiczna - mocz/krew, pomiary antropologiczne)
- trening siły mięśniowej - dobór ćwiczeń i sprzętu, wielkość obciążenia / ilość powtórzeń
- trening plajometryczny - definicja, podstawy fizjologiczne/biomechaniczne, programy treningowe
- trening koordynacyjny
- stabilizacja centrum
- wprowadzenie do treningu powięziowego
- ćwiczenia izolowanych grup mięśniowych - czy robić? kiedy robić? kiedy unikać?
- stretching - kończyny górne / dolne / tułów
- sprzęt i wyposażenie w treningu funkcjonalnym - obuwie, wolne ciężary, maszyny, podłoża niestabilne, opór elastyczny
- problemy medyczne w treningu funkcjonalnym - gojenie się tkanek, fazy treningu po uszkodzeniu tkanek mięśni, struktur kolagenowych, kości, układu nerwowego
- wprowadzenie do treningu funkcjonalnego w pracy z dziećmi, młodzież i osobami starszymi, możliwości zastosowania w rehabilitacji

MODUŁY SPECJALISTYCZNE
Dla Tych, którzy wiedzą już prawie "wszystko"... "Trening funkcjonalny w sportach, sztukach i systemach walki", "Trening funkcjonalny w sporcie dzieci i młodzieży", "Trening funkcjonalny w rehabilitacji"... Realizujemy również szkolenia i warsztaty dla różnych grup docelowych (nauczyciele wf, trenerzy, fizjoterapuci, lekarze...) wg zadanych parametrów (program, cel szkolenia, docelowe umiejętności Uczestników, czas trwania)

Prowadzący:
Robert Witkowski "Czajnik" - fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boku i muay thai.

Jacek Jankiewicz "Apacz" - specjalista inżynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej pracy fizycznej". Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu funkcjonalnego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.

Tomasz Chmielewski - lekarz (Poradnia Medycyny Sportowej BMK Centrum Rehabilitacji); specjalizuje się w funkcjonalnej ocenie młodych sportowców, korekcji zaburzeń biomechanicznych i medycznych aspektach treningu motorycznego. Jest autorem kilkudziesięciu szkoleń dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów. W zespole prowadzącym szkolenie odpowiada m.in. za zagadnienia związane z fizjologią wysiłku, suplementacją i urazami narządu ruchu.

Terminy: 11 grudzień 2015 09:00 do 13 grudnia 2015 17:00

Cena: 890zł

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLENIU!!!


Dodano: 2015-08-25 14:14:05