Nasza firma posiada certyfikat jakości SUS 2.0

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 to unikalny standard branży szkoleniowo-rozwojowej, opracowany przez ekspertów zrzeszonych w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (PIFS).

Certyfikat jakości PIFS SUS 2.0



INSTRUKTORZY




mgr Marcin Brzozowski D.O.

Absolwent 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii. Mgr fizjoterapii (studia wyższe ukończone z wyróżnieniem w roku 2004);
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Fizykoterpii i Masażu w Katedrze Fizjoterapii AWF we Wrocławiu (2006-2012), doktorant AWF – po wszczęciu przewodu doktorskiego. Wielokrotny uczestnik (również czynny) ogólnopolskich konferencji o tematyce medycznej. Współautor kilkunastu publikacji o tematyce medycznej w fachowej literaturze polsko- i angielskojęzycznej. Wieloletni pracownik Wydziału Fizjoterapii W.S. Copernicus we Wrocławiu oraz PMWSZ w Opolu.
W pracy z pacjentami wykorzystuje m.in. techniki osteopatyczne (w tym przykładowo techniki terapii crano-sacralnej, wisceralnej czy manualnej), terapię manualna wg koncepcji Mulligana (np. mobilizacje stawów z ruchem) oraz szereg innych metod. Specjalizuje się w tematyce z zakresu ortopedii i neurologii.




Wojciech Cackowski

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta KMI oraz certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains. Metody Integracji Strukturalnej KMI uczył się u Toma Myersa, Jamesa Earlsa i wielu innych nauczycieli tej metody na świecie. Jego spojrzenie na anatomię człowieka oraz ruch opiera się o jego własne wieloletnie doświadczenia w pracy z pacjentami oraz pracy nad własnym ciałem, w którym zmagał się z dużą skoliozą. Poprzez swoją przemianę lepiej zrozumiał jak dokonywać zmian w strukturze osób, z którymi pracuje.
W swojej pracy wykorzystuje ruch w szczególności oparty o praktykę jogi, osteopatyczne techniki wisceralne oraz powięziową pracę w wodzie i na stole terapeutycznym.
Obecnie pracuje jako specjalista ds. medycznych grupy MPM Hotele SPA i tworzy medyczną część oferty w hotelu Villa Park Med. & SPA w Ciechocinku.
Od czasu swej certyfikacji naucza metody KMI w Polsce, Europie i USA. Ciągle szkoli się i rozwija wiedzę z zakresu terapii manualnej, ruchowej i anatomii powięziowej. Jest zaangażowany w projekty badawcze mające na celu wyznaczenie nowych zasad biomechaniki i głębszego rozumienia licznych zależności poszczególnych struktur anatomicznych względem siebie w ruchu.


dr n.k.f Marta Curyło

Wieloletni asystent w Poradni dla Kobiet w Wielospecjalistycznej Przychodni ZOZ w Olkuszu w zakresie prowadzenia ćwiczeń ruchowych z kobietami ciężarnymi. Kilkuletni kierownik ds. organizacyjnych i przygotowania ruchowego przyszłych rodziców do porodu w prywatnej szkole rodzenia „Uśmiech dziecka” w Olkuszu.
Certyfikowana terapeutka metody BeBo®, w trakcie kształcenia na instruktora koncepcji BeBo®.
Posiada liczne certyfikaty uzyskane w kursach dotyczących dysfunkcji dna miednicy organizowanych m.in. przez International Continence Society, Technomex, Fundację Amicus Renis, Reha Plus. Kierownik projektów badawczych dotyczących problematyki związanej z aktywnością kobiet ciężarnych oraz problemem nietrzymania moczu wśród kobiet i mężczyzn. Wieloletni wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, a także na Wydziale Ochrony Zdrowia CMUJ (latach 2005-2009). Promotor licznych prac magisterskich i licencjackich. Opiekun Kola Naukowego „Triada” przy Zakładzie Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych AWF w Krakowie. Aktualnie współpracuje z NZOZ Szpital na Siemiradzkiego im. R. Czerwiakowskiego oraz z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym w Specjalistycznym Szpitalu im. St. Żeromskiego w Krakowie oraz prywatnymi gabinetami ginekologiczno-położniczymi.




mgr Maciej Duczyński

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii i dyplomowanym masażystą. W mojej pracy najważniejszy jest człowiek i to jemu poświęcam najwięcej uwagi. Interesuje mnie zarówno ludzka anatomia i fizjologia jak i aspekty emocjonalne i duchowe, których nie sposób traktować osobno.
Na co dzień zajmuję się leczeniem z wykorzystaniem Terapii Czaszkowo-Krzyżowej i Masażu Tkanek Głębokich.



dr n. med. Małgorzata Jachacz-Łopata

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pracowała jako asystent na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Doktorat ukończyła na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersyetu Medycznego w Katowicach oraz częściowo na Sahlgrenska Akademin, Goteborg, Szwecja. 
Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet: terapia blizny, rozejścia mięśnia prostego brzucha, dysfunkcji dna miednicy, nietrzymania moczu, zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, treningu bezpiecznym dla kobiet (pelvic floor safe) oraz terapii i treningu kobiet w ciąży i po porodzie.
Odbyła liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii ginekologicznej oraz terapii manualnej. Poza pracą z pacjentami od lat prowadzi swoje autorskie zajęcia Pilayoga, będące kompilacją najlepszych elementów z jogi, pilates oraz prostych technik automasażu. Instruktor pilates, jogi i nordic walking. Szkoleniowiec, współautorka kursów DRA - terapia kompleksowa, BLIZNA - terapia kompleksowa, DRA - trening medyczny, Pelvic Floor Safe - sport bezpieczny dla kobiet. Edukatorka i prelegentka na konferencjach dot. zdrowia kobiety.




mgr Kamil Janusz

Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku fizjoterapii.
Posiada bogate doświadczenie w pracy z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi i mięśniowo-szkieletowymi.
Certyfikowany Terapeuta Metody Mulligana oraz Certyfikowany terapeuta metody PNF. Instruktor Sportu i Rekreacji Osób Niepełnosprawnych - Narciarstwo Zjazdowe.
Odbył liczne szkolenia poświęcone zagadnieniom medycznym m.in.:
Terapia McKenzie Level A; Kinetic Control; Taping Medyczny.

Krzysztof Kwieciński

Mgr fizjoterapii, absolwent warszawskiego AWF-u, ale moja pasja do fizjoterapii zaczęła się od tańca. Zacząłem uczęszczać na treningi breakdance i robiłem to przez 8 lat, byłem pod wrażeniem tego, do czego jest zdolne ludzkie ciało i jak reaguje na różne bodźce. Regularnie uczęszczam na kursy, które poszerzają moją wiedzę i umiejętności. Fizjoterapia stała się moim życiem i nie wyobrażam sobie, żebym mógł robić coś innego. Cały czas czuje chęć rozwijania się. Zawsze działam na 100% i mam nadzieję, że to będzie nowa i owocna podróż, w której będziecie uczestniczyć razem ze mną. W gabinecie pracuję technikami PDTR, powięziowymi, nerwowo-mięśniowymi, masażem tkanek głębokich. Zajmuję się pacjentami z dolegliwościami bólowymi oraz pracą z młodzieżą korygując m.in. wady postawy.

Od 2019 roku mam przyjemność asystować przy szkoleniach masażu tkanek głębokich i terapii nerwowo-mięśniowej. Okazuje się, że przekazywanie wiedzy, może być równie przyjemne co indywidualna praca z pacjentami.




dr Joanna Kmieć-Nowakowska

Magister Wychowania Fizycznego AWF Wrocław, magister Fizjoterapii AWF Wrocław, dyplomowana instruktorka fitness i instruktorka odnowy biologicznej. Doktorantka na Wrocławskim AWF. Ukończyła wiele szkoleń metody Pilates, a w 2009 roku uzyskała tytuł The Pilates Coach. Absolwentka kursów i warsztatów fitness związanych z treningiem funkcjonalnym, wykorzystaniem sprzętów w różnych formach zajęć, ćwiczeniami siłowymi i aktywnością osób otyłych. Cały czas szkoli się z zakresu fizjoterapii w uroginekologii, ponieważ większość pacjentek z którymi pracuje to kobiety w ciąży i po porodzie. Uwielbia pracę z ludźmi, a jej pasją jest przekazywanie miłości do aktywności fizycznej innym.




mgr Katarzyna Kucab-Klich

Właścicielka firmy REHAsportiva. Fizjoterapeuta i dyplomowany instruktor i prezenter metody Pilates. Wykorzystuje metodę do pracy z grupą, ale także z kobietami ciężarnymi i seniorami. Certyfikowany terapeuta BeBo® Trening Dna Miednicy.
W 2016 r. została wpisana na listę Certyfikowanych Terapeutów Profilaktyki Uroginekologicznej Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.
Propagatorka i miłośniczka szeroko pojętej zdrowej aktywności fizycznej – górskich wędrówek, jazdy na rolkach, rowerze i łyżwach, pływania, a przede marszu Nordic Walking.




dr n. med. Daniela Milka D.O.

Osteopata ginekologiczny. Absolwentka kierunku fizjoterapia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i aktualnie wykładowca przy Zakładzie Anatomii Katedry Nauk Podstawowych ŚUM w Katowicach. Specjalizuje się w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia, urazach sportowych i osteopatii trzewnej.
Uczestniczka wielu kursów i szkoleń poświęconych zagadnieniom medycznym m.in.: 
Osteopatia - Suterland College of Ostheopathic Medicine; Osteopatia czaszkowo-krzyżowo-mostkowa i powięziowa; Muscle repositioning (MR);Fascial and Membrane Technique (FMT); Kurs Terapii Manualnej Techniką Lewita 6 stopni; Kinesiology Taping; Nowoczesne Techniki Stabilizacji Kręgosłupa Lędźwiowego. Szkoleniowiec, współautorka kursów: DRA - terapia kompleksowa, BLIZNA - terapia kompleksowa, DRA - trening medyczny.


Stephanie Ross-Russell

Stephanie rozpoczynała swoją karierę jako profesjonalna tancerka London Contemporary Dance Theatre oraz współzałożycielka Richard Alston Dance Company. Kontuzja zmusiła ją do rezygnacji z kariery tancerki ale otworzyła nowe możliwości jako instruktor Pilates oraz pozwoliła odnaleźć prawdziwą pasję do ruchu w ujęciu holistycznym.
Stephanie trenuje i praktykuje świadomy ruch całe życie, natomiast trenerem jest już od 25 lat. Jej pasją jest pomoc ludziom w przezwyciężeniu ich niechęci do ruchu, bólu, cierpienia i niskiej samooceny. Stephanie wierzy, że każdy może znaleźć wolność w ruchu, oddychaniu i życiu.

Kwalifikacje: Certified Kinesis Myofascial Integration® Practitioner; Board Certified Structural Integrator; ISMETA Registered Somatic Movement Therapist and Educator; NM Licensed Massage Therapist; Certified in the Topf technique of Dynamic Anatomy; DaVinci Bodyboard Trainer; Certified Pilates Teacher; Certified GYROKINESIS® teacher; Certified GYROTONIC® teacher

mgr Magdalena Rusiecka - Serwatka

Dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, Magister Fizjoterapii AWF we Wrocławiu (studia wyższe ukończone z wyróżnieniem); terapeutka zajęciowa, promotorka zdrowia. Specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej oraz uroginekologicznej.
Odbyła liczne szkolenia w zakresie fizjoterapii ginekologicznej oraz terapii manualnej.
W swojej pracy z pacjentem wykorzystuje najnowszą wiedzę oraz innowacyjne techniki fizjoterapii: terapię manualną dzieci, trójpłaszczyznową terapię manualną wad stóp, dynamiczną stabilizację nerwowo - mięśniową Kolara, terapię mięśniowo - powięziową oraz punktów spustowych.



dr n.med. Tomasz Senderek

Praktykujący fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Międzynarodowy K – Active Senior Instruktor, pracownik naukowo - dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Autor wielu publikacji naukowych w dziedzinie fizjoterapii oraz Kinesiotapingu.



mgr Marcin Siedlaczek

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 2010 roku objął stanowisko asystenta w Katedrze Fizjoterapii. Prowadzi zajęcia między innymi w zakresie mobilizacji stawów, terapii tkanek miękkich, metod specjalnych w fizjoterapii, fizjoterapii klinicznej w ortopedii. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń, kursów i warsztatów oraz branżowych konferencji. Uzyskał tytuł Specjalisty w Dziedzinie Fizjoterapii. Certyfikowany nauczyciel metody Anatomy Trains. Fizjoterapeuta z zamiłowania, który doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w prywatnych praktykach w Bydgoszczy.




mgr Grzegorz Skorus

Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Absolwent 2 letniego cyklu kształcenia z zakresu odnowy biologicznej (instruktor) AWF w Krakowie. Uczestnik szkoleń manipulacji tkanek miękkich z wykorzystaniem narzędzi IASTM (Dusseldorf), licznych szkoleń Kinesiology Taping (Londyn, Dusseldorf), kursów Mobility i innych ukazujących dysfunkcje ruchowe „Anatomy trains”.
Specjalizuje się w fizjoterapii sportowej, manipulacji tkanek miękkich, terapii manualnej, Kinesiology Tapingu oraz tworzeniu programów ćwiczeń mobility. Obecnie dyrektor medyczny RockTape Polska, Master Trainer RockTape kursów manipulacji tkanek miękkich oraz kursów Fascial Movement Taping.

dr n. med. Grzegorz Srokowski

Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, certyfikowany terapeuta metody McKenzie, dyplomowany terapeuta koncepcji PNF, dyplomowany terapeuta medycyny ortopedycznej OM Cyriax. Absolwent, a aktualnie również asystent szkoleń Anatomy Trains oraz FascialRelease for Structural Balance.

Pracuje jako adiunkt w UMK w Toruniu CM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, wykładowca Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu, starszy asystent w Klinice Ortopedii Traumatologii Narządu Ruchu, Oddział Wczesnej Rehabilitacji Ortopedycznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.




mgr Patryk Sobotka

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniki licznych szkoleń z zakresu masażu, terapii manualnej, a także student Akademii Osteopatii.
W gabinecie Projekt Masaż zajmuje się przede wszystkim pacjentami z problemami narządu ruchu łącząc podejście naukowe z metodami mniej konwencjonalnymi. W swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim Masaż Tkanek Głębokich, manipulacje stawowe, terapię wisceralną oraz pinopresurę.



Patryk Wąsowski

Praca z człowiekiem i jego ciałem, to nieustanne poszukiwanie doskonałości w zawiłości systemów, z których się składamy. Do swojej pracy staram się podchodzić z dużą pewnością siebie i jeszcze większą pokorą, mając stale otwartą głowę.

Od 2016 jestem związany z masażem tkanek głębokich, który praktykuję, na już przeszło kilku tysiącach pacjentów. Metodę tę wspieram pinopresurą, klawiterapią, igłoterapią i innymi technikami ze spektrum terapii manualnej. Dziś uważam, że jestem w stanie swoje spostrzeżenia, wiedzę i przede wszystkim praktykę przekazywać dalej.

Fascynuje mnie kultura Dalekiego Wschodu i w przyszłości chciałbym z niej czerpać pełnymi garściami. Lubię pracować ze stawami skroniowo-żuchwowymi i zgłębiać zależności ich wpływu na resztę ciała. W wolnych chwilach uprawiam jogę, medytuję, czytam, gram i nasłuchuję tego co świat może mi zaoferować.

Kształciłem się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Za mną też wiele ciekawych szkoleń, a każde z nich wpłynęło na mój rozwój i umiejętności. Myślę, że ciągle mi mało i to samo będę chciał zaszczepić w was.



mgr Joanna Tokarska

Większość swojej wiedzy zdobyła studiując Fizjoterapię na Warszawskiej AWF, a później kończąc kursy przeznaczone dla fizjoterapeutów m.in. PNF, Medycyny Ortopedycznej OMI Global, McKenzie MTD.

Ostatnie lata spędziła jako fizjoterapeutka na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w podwarszawskim Konstancinie, gdzie przebywają pacjenci z różnego rodzaju schorzeniami układu nerwowego.

Dzięki staraniom o uzyskanie tytułu instruktora metody PNF ma przywilej nawiązywania kontaktów z fizjoterapeutami z różnych miejsc na świecie. Daje to możliwość poznawania blasków i cieni naszej profesji z innej, często odległej, perspektywy.

Z zamiłowania jest entuzjastką mediów społecznościowych. Prowadzi na Facebooku stronę Fizjopozytywni zrzeszającą miłośników fizjoterapii. Tam dzieli się nowinkami z zakresu fizjoterapii, jak i umieszcza własne artykuły i filmy. Joannę znajdziesz również na stronie joannatokarska.pl oraz na platformie YouTube.




dr Katarzyna Urban

Fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka metod: NDT Bobath z rozszerzeniem o kurs Baby, krano-sakralnej (Upledger CST oraz
wg koncepcji biodynamicznej), kinesiotapingu, System Formthotics (indywidualny dobór wkładek termoplastycznych), wielowymiarowa terapia manualna stóp. Instruktorka noszenia dzieci w chustach wg Akademii Chustonoszenia. Autorka publikacji naukowych, uczestniczka wielu konferencjii o tematyce neonatologicznej, neurologicznej i rehabilitacyjnej. Uczestniczka wielu konferencji, kursów, szkoleń, warsztatów o tematyce neurorozwojowej, naonatologicznej, neurologicznej.
Od 10 lat prowadzi terapię dzieci, od 3 lat prowadzi szkolenia dla lekarzy i fizjoterapeutów.
Założycielka Bobath Centrum Rozwoju Dziecka we Wrocławiu. Posiada wieloletnia praktykę pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.



ORGANIZATORZY



Piotr Weppe

Założyciel Movuto.pl. Organizator kursów w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Swoje doświadczenie zdobył m.in w pracy w zawodowym sporcie, w klubach MKS Zagłębie Lubin, a następnie Trefl Sopot.
Zapraszam Cię też na swój blog: piotrweppe.pl



Anna Mikulska

Koordynator do spraw organizacji szkoleń.



Kamila Hartwich

Koordynator kursów w Warszawie.
Fizjoterapeutka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
W większości kursów, które odbywają się w stolicy to właśnie Kamila "dopina" wszystko na ostatni guzik.


Jolanta Uzdrzychowska

Koordynator kursów w Krakowie. Fizjoterapeutka, na co dzień zaangażowana w pracę z osobami niepełnosprawnymi, propagatorka aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia.