Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Przeźmierowo - Kurs poświęcony spastyczności cz. I

Termin: od 2017-09-09 do 2017-09-10
Miasto: Przeźmierowo
E-mail: osrodek@falmed.pl
Strona www: www.falmed.pl
Telefon: 531147393
Fax: 61 653 49 90

Prowadzący: dr n. med. Stanisław Faliszewski, mgr Anna Faliszewska

Termin: 09 - 10 IX

Cena: 980zł

Certyfikat jest wydawany po ukończeniu drugiej części kursu

Aktualne informacje nt kursów zawsze na www.falmed.pl

Kurs skierowany jest do dyplomowanych fizjoterapeutów (techników, licencjatów oraz magistrów fizjoterapii), a także studentów ostatniego roku 3-letnich studiów licencjackich oraz 5-letnich studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia.

Kurs obejmuje 20 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Wszystkie zajęcia odbywają się z udziałem pacjentów, uczestnicy pracują w grupach. Każda osoba ma czas na przedstawienie i analizę problemu.

Kurs oparty jest o metody neurofizjologiczne, w tym m.in.: NDT Bobath, PNF, Neuromobilizacji, Terapii manualnej oraz własne, 25-letnie doświadczenia kliniczne.

Część I-sza kursu obejmuje następujące zagadnienia:

- Omówienie podziału i lokalizacji uszkodzeń w centralnym układzie nerwowym,
- Zapoznanie fizjoterapeutów ze skalami oceny spastyczności,
- Omówienie skali oceny funkcjonalnej,
- Ocena reakcji stowarzyszonych oraz ich wpływ na patologię wzorców ruchowych pacjenta,
- Planowanie procesu terapii dla pacjenta z hemiplegią, diplegią oraz tetraplegią,
- Techniki hamowania spastyczności w terapii i aktywnościach dnia codziennego,

Prowadzący:

dr n. med. Stanisław Faliszewski - Od 1995 roku certyfikowany terapeuta NDT Bobath, NDT Bobath Baby, NDT Bobath Old celebral Palsy. Od 2000 roku terapeuta PNF. Wielokrotnie odbył staż w Sint Maartensklinik w Nijmegen w Hollandii. Od 2006 na stanowisku adiunkta na poznańskiej AWF. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

Od 1997 prowadził ponad 400 szkoleń, których program stanowi połączenie współczesnych metod usprawniania z 25-letnim doświadczeniem fizjoterapeutycznym w pracy z pacjentami. Prowadził pięć projektów unijnych w ramach własnej firmy, z których projekt o nazwie „Pomóc Sobie – Pomóc Innym” został wyróżniony przez WUP w Poznaniu. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących usprawniania pacjentów oraz wystąpień naukowych na prestiżowych konferencjach i sympozjach naukowych.

mgr Anna Faliszewska – ukończyła Policealne Studium Fizjoterapii w Warszawie z tytułem technika fizjoterapii, a następnie Wyższe Studia Magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego, na kierunku fizjoterapii. Jest certyfikowanym terapeutą metod Bobath dla dorosłych, PNF, Terapii manualnej w modelu holistycznym V modułów, SI, Kinesilogy taping. Współautorka programów szkoleniowych Falmedu.


Lokalizacja szkolenia:
https://goo.gl/maps/nmEPKc15SsP2
Dodano: 2017-01-24 13:18:05