Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Warszawa - Medical Flossing

Termin: 2017-12-02
Miasto: Warszawa
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: https://www.rehakursy.pl/warszawa
Telefon: 507163953

Szkolenie przeznaczone dla: fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, instruktorów fitness.
Ilość godzin dydaktycznych: 10

Metoda Medical Flossing określa względnie ścisłe bandażowanie stawów lub części kończyn za pomocą opracowanej specjalnie do tego celu gumowej taśmy i przy zastosowaniu specjalnej techniki aplikacji. Jest to metoda terapeutyczna poparta bogatym doświadczeniem i wiedzą jej twórców Andreasa Ahlhorna i Ralfa Blume. Dokładna metodologia i szczegółowy opis poszczególnych aplikacji pozwala na dopasowanie odpowiedniej techniki do poszczególnych zaburzeń mięśniowo powięziowych.

Czym wyróżnia się technika Medical Flossing?
Za pomocą Medical Flossing można pozytywnie oddziaływać na prawie wszystkie ostre, podostre chroniczne stany bólowe – oraz ograniczenia ruchomości. Jego zastosowanie bardzo pozytywnie wpływa na zarówno świeże urazy sportowe, jak i również stare. Ta nowa metoda terapii wywodzi się z tzw. Voodoo Flossing, która w ostatnich latach podbiła studia fitness i gabinety fizjoterapeutyczne w Stanach Zjednoczonych.

Warsztaty mają na celu przekazanie profesjonalnej wiedzy dla fizjoterapeutów, lekarzy i trenerów motoryki, chcących poszerzyć zakres swoich umiejętności opierających się na rzetelnych informacjach przekazanych przez specjalistów w dziedzinie Medical Flossing

Szkolenie prowadzi ekspert i twórca metody Medical Flossing Andreas Ahlhorn – niemiecki fizjoterapeuta, który z pasją i zaangażowaniem uczy w jaki sposób efektywnie uśmierzyć ból i zwiększyć zakres ruchu.

Główną ideą warsztatów jest uczenie poprzez praktykę. Zatem szkolenie to 2 godziny teorii i aż 6 godzin praktyki.

Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzymuje skrypt w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące Medical Flossingu jak i również przykłady zdjęć z dokładnym opisem zastosowania aplikacji. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje jedną taśmę do własnego użytku.


Dodano: 2017-07-21 11:55:50