Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Warszawa - Trening dna miednicy - Bebo® I

Termin: od 2017-12-02 do 2017-12-03
Miasto: Warszawa
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: https://www.rehakursy.pl/warszawa
Telefon: 507163953

Szkolenie przeznaczone dla: osób z wykształceniem medycznym (położne, fizjoterapeuci/tki, pielęgniarki, pielęgniarze) terapeuci ruchu z obszarów sportu, gimnastyki i fitnessu.
Ilość godzin dydaktycznych: 20

Tak jak zapoczątkowała to Szwajcaria w roku 1996, teraz również i Polska oferuje kursy BeBo®, przygotowujące do bycia certyfikowanym Terapeutą BeBo®. Stają się one znakiem jakości i właściwego, solidnego wykształcenia specjalistów. Razem z fachową książką „W drodze do istoty kobiecości”, udało nam się zagwarantować podstawy wysokiej jakości kursu.

Kurs, który przygotowuje do bycia Terapeutą treningu dna miednicy według koncepcji BeBo®, skierowany jest do osób zajmujących się położnictwem, terapią, treningiem, a także szeroko rozumianym zdrowiem. Przystąpienie do kursu daje możliwość dołączenia do urozmaiconego programu dalszego kształcenia w temacie dna miednicy i jego treningu.

Sprawdzona koncepcja BeBo® została opracowana jasno i przystępnie, dzięki czemu jest prosta w nauce i zrozumiała w praktycznym użyciu podczas zajęć i pracy z pacjentem. Wsparcie różnymi metodami dydaktycznymi służy przejściu od teoretycznej wiedzy do praktycznego zastosowania.



Moduł I – podstawy treningu dna miednicy - obejmuje:

przedstawienie szczegółowej anatomii mięśni dna miednicy, budowy pęcherza i układu moczowego, budowy żeńskiego i męskiego układu płciowego, przepony;
przybliżenie najczęstszych problemów uroginekologicznych
mechanizmy powstawania, przyczyny, powikłania, a także sposoby ich niwelowania;
zdobycie informacji jak prowadzić wywiad z pacjentem z problemami urologicznymi i/lub ginekologicznymi;
praktyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy z wykorzystaniem różnych przedmiotów rehabilitacyjnych;
budowanie świadomości ciała;
naukę skoordynowania ćwiczeń mięśni dna miednicy z oddechem;
naukę prawidłowego wypróżniania się;
praktyczne ćwiczenia utrzymywania prawidłowej postawy ciała podczas różnych czynności, zwłaszcza tych obciążających dno miednicy;
naukę metod dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia skutecznego treningu mięśni dna miednicy oraz naukę jak komunikować się z pacjentami uroginekologicznymi.

Moduł II – dno miednicy kobiety/mężczyzny

- Wiedza ogólna,
- Neurologia,
- Fizjologia pęcherza i oddawania moczu

W tej części kursu poszerzymy swoją wiedzę, wyjaśnimy pytania i zdobędziemy większe i lepsze podstawy o dnie miednicy. Poprzez różne metody nauczania, przepracujemy neurologię pęcherza moczowego i oddawania moczu oraz nauczymy się dalszych obrazów klinicznych choroby, jaką jest nietrzymanie moczu. Kurs kobiecego dna miednicy obejmuje tematy: opadanie narządów, formy nietrzymania moczu oraz ciąża. Podczas kursu dotyczącego męskiego dna miednicy zostaną omówione i wyjaśnione specyficzne problemy jak impotencja, choroby prostaty, formy nietrzymania moczu.

Na koniec tego modułu uczestnicy potrafią wyczuć swoje dno miednicy i rozróżniać ćwiczenia percepcji, wzmacniania siły mięśni, ich rozluźniania oraz integrację ćwiczeń z czynnościami dnia codziennego. Uczą się planować treningi dna miednicy dla kobiet i/lub mężczyzn oraz prawidłowo wdrażać je w swoich gabinetach.

Moduł III – zajęcia praktyczne i egzamin

-Fizjologia ciąży i porodu
-Ciąża i przygotowanie do porodu – część praktyczna
-Patofizjologia połogu
-Połóg – część praktyczna

Zajęcia praktyczne są cenną częścią kursu. Tutaj otrzymuje się odpowiedzi na codzienne wyzwania, które stawia nam dno miednicy podczas kursu, jak i indywidualnej terapii z pacjentem. Dzięki przebytym doświadczeniom z przeszłości przyszłych instruktorów, wyjaśnione zostaną wątpliwości i pytania oraz omówione różne przykładowe kazusy, ale przede wszystkim uczestnicy wytrenują pewność działania przy praktycznych ćwiczeniach. Dalsze tematy kursu to: marketing, kierunki własnej niezależnej praktyki, która odpowiadać będzie wymaganiom w interdyscyplinarnym zespole, jak również strategiczne aspekty pracy z pacjentem. Ten dzień służy nie tylko przygotowaniu do egzaminu, lecz przynosi ważne informacje i wskazówki dla przyszłej działalności instruktorskiej. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej jak również z pisemnej pracy domowej.


Dodano: 2017-07-21 11:57:03