Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Gdańsk - Techniki osteopatyczne - leczenie dysfunkcji 
stawu skroniowo-żuchwowego

Termin: od 2018-06-02 do 2018-06-03
Miasto: Gdańsk
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: www.rehakursy.pl/gdansk
Telefon: 507163953

Miejsce szkolenia:

Hotel Focus Premium, ul. Nad stawem 5, Gdańsk

Godziny zajęć:

I dzień 9:00-18:00, II dzień 8:30-14:30

Instruktor:

osteopata Kamil Śnieciński

Jest to kurs przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, neurologopedów, lekarzy stomatologów, lekarzy specjalistów rehabilitacji oraz reumatologii

Ilość godzin dydaktycznych:

18

Opis szkolenia:

Według literatury medycznej problem stawu skroniowo-żuchwowego, w którym występuje chociaż jeden z objawów świadczących o jego zaburzeniu, dotyczy aż 33% populacji. Częstość występowania dysfunkcji w tym obszarze wynika z licznych bezpośrednich i pośrednich kostnych, mięśniowych czy powięziowych połączeń. Połączeń, które mają istotny wpływ nie tylko na sam rejon głowy i szyi, ale również na resztę ciała. Jednocześnie, z punktu widzenia terapeuty, praca ze stawem skroniowo-żuchwowym nie należy do prostych. Niemniej jednak często stanowi „klucz” do rozwiązania problemu, z którym pacjent boryka się nawet latami.

Szkolenie praktyczno-teoretyczne, składające się z dwóch dni szkoleniowych (18 godzin dydaktycznych).

Program szkoleniowy zakłada nauczanie kursantów m. in. technik manualnych dla istotnych struktur kostnych oraz tkanek miękkich zaangażowanych w budowę i funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego. Ponadto szczegółowo zostanie omówiony związek pomiędzy szyjnym odcinkiem kręgosłupa, kością gnykową, przejściem szyjno-piersiowym, przejściem potyliczno-szyjnym a samym stawem, jak również zostaną określone cele terapii. Treści merytoryczne: - anatomia stawu - biomechanika stawu - rodzaje dysfunkcji stawu - manualne badanie kliniczne (obserwacja, specjalistyczne testy, palpacja) - palpacyjna lokalizacja istotnych struktur obszaru głowy, szyi i górnej części klatki piersiowej - techniki trakcji i trakcji z translacją - mobilizacje w przodoprzesunięciu krążka stawowego - testy bezpieczeństwa - postępowanie terapeutyczne dla wybranych, typowych dysfunkcji kości gnykowej, żuchwy, szczęki, kości skroniowej, przejścia potyliczno-szyjnego i szyjno-piersiowego, powięzi szyi, głowy.

Uczestnicy szkolenia wzbogacą swoją wiedzę z zakresu stawu skroniowo-żuchwowego. Zapoznają się z dysfunkcjami jakie najczęściej występują w tym obszarze, a także z wyspecjalizowanymi testami oraz z technikami wspomagającymi jego terapię włączając w to niezwykle skuteczne w tym wypadku wybrane techniki osteopatyczne.

Po Kursie uczestnicy otrzymują dwujęzyczny certyfikat, zaświadczający o ukończeniu szkolenia i wymiarze jego godzin.


Dodano: 2017-10-13 15:03:13