Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Kraków - Trening dna miednicy - Bebo® I

Termin: 2018-01-20
Miasto: Kraków
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: www.rehakursy.pl/krakow
Telefon: 507163953

Miejsce szkolenia:

Q Hotel, ul. Senatorska 39, Kraków

Godziny zajęć:

I dzień 9:00-17:00, II dzień 9:00-17:00

Instruktor:

dr Marta Curyło

Jest to kurs przeznaczony dla:

osób z wykształceniem medycznym (położne, fizjoterapeuci, pielęgniarki, pielęgniarze), terapeuci ruchu z obszarów sportu, gimnastyki i fitnessu.

Ilość godzin dydaktycznych:

20


Opis szkolenia:

Tak jak zapoczątkowała to Szwajcaria w roku 1996, teraz również i Polska oferuje kursy BeBo®, przygotowujące do bycia certyfikowanym Terapeutą BeBo®. Stają się one znakiem jakości i właściwego, solidnego wykształcenia specjalistów. Razem z fachową książką „W drodze do istoty kobiecości”, udało nam się zagwarantować podstawy wysokiej jakości kursu.

Kurs, który przygotowuje do bycia Terapeutą treningu dna miednicy według koncepcji BeBo®, skierowany jest do osób zajmujących się położnictwem, terapią, treningiem, a także szeroko rozumianym zdrowiem. Przystąpienie do kursu daje możliwość dołączenia do urozmaiconego programu dalszego kształcenia w temacie dna miednicy i jego treningu.

Sprawdzona koncepcja BeBo® została opracowana jasno i przystępnie, dzięki czemu jest prosta w nauce i zrozumiała w praktycznym użyciu podczas zajęć i pracy z pacjentem. Wsparcie różnymi metodami dydaktycznymi służy przejściu od teoretycznej wiedzy do praktycznego zastosowania.

Co jest dla nas ważne?

Stawiamy sobie za cel, by dzięki naszym kursom, znacząco przyczynić się do prewencji zaburzeń związanych z dnem miednicy i nietrzymaniem moczu. Każda kobieta, każdy mężczyzna powinien zaznajomić się za swoim dnem miednicy. Dzięki temu, osoby zainteresowane i świadome osiągną poprawę jakości życia. Dlatego też kursy prowadzone są przez doświadczonych, profesjonalnych instruktorów, umiejących zmotywować i posiadających ważne kompetencje zawodowe. Właściwie i rzetelnie instruowany trening dna miednicy może zapobiegać osłabieniu mięśni tej części ciała i następstwom takiego stanu. Temat nietrzymania moczu jest intymną i osobistą kwestią, dlatego zajęcia muszą być prowadzone z odpowiednią empatią i wyrozumiałością.

By zapewnić najwyższą jakość kursu, musi być on wciąż na nowo określany i poddawany przemianom, tak by oferty były odpowiednio dopasowane do potrzeb uczestników oraz najnowszej wiedzy. Nieustannie weryfikujemy wszystkie nasze oferty warsztatów oraz kursów, a także modyfikujemy je, na podstawie pisemnych kwestionariuszy oceny kursu i spotkań zespołu, dążąc do poprawy ich jakości. Dzięki ciągłym doszkalaniom instruktorów w kraju i za granicą, oferty dopasowywane są do najnowszych standardów wiedzy.

Trening dna miednicy nie jest „rywalizacją sportową”. Radość z pracy z ludźmi stawiamy na pierwszym planie. Instruktorzy kursu to osoby wykwalifikowane, z dużą wiedzą, umiejętnościami, potrafiące rozsądnie dobierać środki dydaktyczne. W treningu mięśni dna miednicy wiedza medyczna jest konieczna i instruktorzy są świadomi związanej z tym odpowiedzialności.

Treść kursów

Moduł I – podstawy treningu dna miednicy - obejmuje:

przedstawienie szczegółowej anatomii mięśni dna miednicy, budowy pęcherza i układu moczowego, budowy żeńskiego i męskiego układu płciowego, przepony;
przybliżenie najczęstszych problemów uroginekologicznych
mechanizmy powstawania, przyczyny, powikłania, a także sposoby ich niwelowania;
zdobycie informacji jak prowadzić wywiad z pacjentem z problemami urologicznymi i/lub ginekologicznymi;
praktyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy z wykorzystaniem różnych przedmiotów rehabilitacyjnych;
budowanie świadomości ciała;
naukę skoordynowania ćwiczeń mięśni dna miednicy z oddechem;
naukę prawidłowego wypróżniania się;
praktyczne ćwiczenia utrzymywania prawidłowej postawy ciała podczas różnych czynności, zwłaszcza tych obciążających dno miednicy;
naukę metod dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia skutecznego treningu mięśni dna miednicy oraz naukę jak komunikować się z pacjentami uroginekologicznymi.

Moduł II – dno miednicy kobiety/mężczyzny

- Wiedza ogólna,
- Neurologia,
- Fizjologia pęcherza i oddawania moczu

W tej części kursu poszerzymy swoją wiedzę, wyjaśnimy pytania i zdobędziemy większe i lepsze podstawy o dnie miednicy. Poprzez różne metody nauczania, przepracujemy neurologię pęcherza moczowego i oddawania moczu oraz nauczymy się dalszych obrazów klinicznych choroby, jaką jest nietrzymanie moczu. Kurs kobiecego dna miednicy obejmuje tematy: opadanie narządów, formy nietrzymania moczu oraz ciąża. Podczas kursu dotyczącego męskiego dna miednicy zostaną omówione i wyjaśnione specyficzne problemy jak impotencja, choroby prostaty, formy nietrzymania moczu.

Na koniec tego modułu uczestnicy potrafią wyczuć swoje dno miednicy i rozróżniać ćwiczenia percepcji, wzmacniania siły mięśni, ich rozluźniania oraz integrację ćwiczeń z czynnościami dnia codziennego. Uczą się planować treningi dna miednicy dla kobiet i/lub mężczyzn oraz prawidłowo wdrażać je w swoich gabinetach.

Moduł III – zajęcia praktyczne i egzamin

-Fizjologia ciąży i porodu
-Ciąża i przygotowanie do porodu – część praktyczna
-Patofizjologia połogu
-Połóg – część praktyczna

Zajęcia praktyczne są cenną częścią kursu. Tutaj otrzymuje się odpowiedzi na codzienne wyzwania, które stawia nam dno miednicy podczas kursu, jak i indywidualnej terapii z pacjentem. Dzięki przebytym doświadczeniom z przeszłości przyszłych instruktorów, wyjaśnione zostaną wątpliwości i pytania oraz omówione różne przykładowe kazusy, ale przede wszystkim uczestnicy wytrenują pewność działania przy praktycznych ćwiczeniach. Dalsze tematy kursu to: marketing, kierunki własnej niezależnej praktyki, która odpowiadać będzie wymaganiom w interdyscyplinarnym zespole, jak również strategiczne aspekty pracy z pacjentem. Ten dzień służy nie tylko przygotowaniu do egzaminu, lecz przynosi ważne informacje i wskazówki dla przyszłej działalności instruktorskiej. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej jak również z pisemnej pracy domowej.

Ukończenie kursu

Po ukończeniu kursu są Państwo upoważnieni do prowadzenia warsztatów BeBo® i szkoleń z treningów dna miednicy według koncepcji BeBo®. Ukończenie nie upoważnia jednak do prowadzenia kursów.

Uwagi prawne

BeBo® jest nazwą chronioną prawem autorskim i może być używane jedynie przez instruktorów/ki oraz terapeutów/ki, którzy posiadają licencję zgodnie z zawartą umową.


Dodano: 2017-10-13 15:20:00