Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Poznań - Anatomia Palpacyjna z elementami strukturalnej biomechaniki ciała

Termin: od 2018-03-08 do 2018-03-11
Miasto: Poznań
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: www.rehakursy.pl/poznan
Telefon: 507163953

Miejsce szkolenia:
Hotel IOR, ul. Węgorka 20, Poznań
Godziny zajęć:
I dzień 9:00-17:00, II dzień 9:00-17:00, III dzień 9:00-17:00, IV dzień 9:00-17:00
Instruktor:
mgr Mariusz Kurkowski
Jest to kurs przeznaczony dla:
masażystów, fizjoterapeutów, trenerów personalnych, instruktorów jogi i innych metod ruchowych zainteresowanych poszerzeniem wachlarza swoich umiejętności oraz dla wszystkich osób pracujących dłońmi z ciałem pacjenta.

Szczególnie dla świeżych absolwentów szkół fizjo i masażu, którzy na tym kursie mogą skorzystać z praktycznych wskazówek jak odnaleźć dane struktury ciała na ciele pacjenta.
Ilość godzin dydaktycznych:
40 godzin dydaktycznych, w tym 18 godzin teorii i 22 godzin praktyki.


Opis szkolenia:
Czterodniowy kurs anatomii palpacyjnej, kinezjologii i elementów strukturalnej biomechaniki w oparciu o światowy bestseller Andrew Biela Trail Guide to the body
Kurs ten ilustrowany jest oryginalnymi prezentacjami powerpoint, książką, dodatkowymi zdjęciami pacjentów z naniesionymi na ich ciało rysunkami mięśni i struktur kostnych. Studenci otrzymują przejrzysty kolorowy skrypt i dostęp do materiałów video online.
W trakcie czterech dni skupimy się na koncepcie i zasadach anatomii palpacyjnej i kinezjologii. Celem tego kursu jest wykształcenie u studentów umiejętności precyzyjnej palpacji ciała i jego struktur. Solidna wiedza i zrozumienie w jaki sposób mięśnie pracują wspólnie jako aparat ruchu jest podstawą dla wszystkich innych sposobów terapeutycznej pracy z ciałem. Dlatego w trakcie poznawania kolejnych mięśni studenci poznają również ich wpływ globalny na ciało i strukturę człowieka.

Cele kursu:
Pokazanie i nauczenie wykorzystywania umiejętności palpacji, jako podstawy diagnozy i interwencji terapeutycznej w terapiach manualnych
Pogłębienie umiejętności palpacji i precyzyjnego dotyku.
Zrozumienie głównych relacji biomechanicznych ciała. Posturalnych i dynamicznych.
Kształcenie dobrze przygotowanych do pracy terapeutów.
Dzięki unikalnym pomocom dydaktycznym stworzenie najlepszych warunków do nauki
Pogłębienie zrozumienia terminologii anatomicznej

Palpacja:
Palpacją nazywamy użycie dłoni jako narzędzia do zlokalizowania i zidentyfikowania różnych struktur i tkanek w ciele człowieka. Palpacja to umiejętność do wychwycenia i „wsłuchania się” w odczucia płynące z ciała pacjenta poprzez dłonie terapeuty. Jest to wiedza w jaki sposób ciało reaguje na dotyk. Kształcenie i pogłębianie tej kinestetycznej umiejętności jest podstawą dla właściwej aplikacji technik terapii manualnych.
Kinezjologia i biomechanika
Kinezjologia to nauka o relacjach I interakcjach mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł oraz układu nerwowego w ruchu człowieka. Złożoność różnych aktywności bazujących na równowadze, wewnętrznych relacjach i biomechanice tych składników anatomicznych. Podstawy kinezjologii są nieodzowne w terapiach manualnych i pracy z ciałem. Kinezjologia daje nam podstawy dla zrozumienia normalnych struktur anatomicznych i funkcji

Jakość dotyku:
Jakoś dotyku to intencja oraz sposób dotyku w trakcie „położenia dłoni” na ciele pacjenta i w trakcie szukania stosownej tkanki. Gdy właściwie stosowany, sam sposób uważnego dotyku może mieć efekt terapeutyczny. Jest to umiejętność różnorodnego ułożenia dłoni i sposobu zastosowania nacisku tak by osiągnąć żądaną głębokość. Świadomość tego jak nasze dłonie są odczuwane na ciele przez pacjenta jest niezbędna dla podtrzymania odpowiednich relacji z nim.
Sukces zawodowy w zawodzie fizjoterapeuty czy masażysty w dużym stopniu zależy od tej podstawowej wiedzy: jak właściwie odnaleźć dane tkanki i struktury w ciele po to by móc zastosować na nich wybrane techniki. Odnosi się do wszystkich metod pracy z ciałem. Od chiropraktyki, osteopatii po masaż, a nawet kosmetologię.
Oprócz wymienionych poniżej głównych tkanek mięśni i ich punktów spustowych, na kursie omówiony i przedstawiony zostanie sposób lokalizacji na ciele punktów kostnych, stawów (oraz opis ich funkcji) i tkanki łącznej, przegrody międzymięśniowe grup mięśniowych i pojedynczych mięśni, warstwowość budowy ciała i elementy palpacji trzewi.

1) Naramienny
2) Czworoboczny
3) Najszerszy grzbietu
4) Obły Mniejszy
5) Nadgrzebieniowy
6) Podgrzebieniowy
7) Obły Większy
8) Podłopatkowy
9) Równoległoboczny Większy
10) Równoległoboczny Mniejszy
11) dźwigacz Łopatki
12) Piersiowy Większy
13) Piersiowy Mniejszy
14) Dwugłowy Ramienia
15) Trójgłowy Ramienia
16) Ramienny
17) Ramienno - Promieniowy
18) Prostowniki dłoni i nadgarstka
19) Zginacze dłoni I nadgarstka
20) Nawrotny Obły
21) Kolcowy
22) Najdłuższy
23) Biodrowo - żebrowy
24) czworoboczny Lędźwi
25) Prosty Brzucha
26) Skośne wewnętrzne
27) Skośne zewnętrzne
28) Mostkowo Sutkowo Obojczykowy
29) Pochyłe: Przednie, Środkowe, Tylne
30) Żwacz
31) Skroniowy
32) Naprężacz Powięzi Szerokiej
33) Prosty Uda
34) Obszerny Boczny
35) Obszerny Środkowy
36) Obszerny Pośredni
37) Dwugłowy Uda
38) Półścięgnisty
39) Półbłoniasty
40) Pośladkowy Większy
41) Pośladkowy Średni
42) Pośladkowy Mniejszy
43) Gruszkowaty
44) Smukły
45) Grzebieniowy
46) Przywodziciel Wielki
47) Brzuchaty Łydki
48) Płaszczkowaty
49) Piszczelowy Przedni
50) Strzałkowy Długi
51) Strzałkowy Krótki


Dodano: 2017-12-22 11:18:39