Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

RZESZÓW - TECHNIKI ROZCIĄGANIA I AUTOROZCIĄGANIA MIĘŚNI (Akredytacja PTF)

Termin: od 2011-10-14 do 2011-10-16
Miasto: RZESZÓW
E-mail: biuro@rehalab.pl
Strona www: www.rehalabacademy.pl
Telefon: +48 698 749 838

TECHNIKI ROZCIĄGANIA I AUTOROZCIĄGANIA MIĘŚNI (AKREDYTACJA PTF)

Termin: 14-16 października 2011r.

Miejsce: Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny Rudna Mała 600, Głogów Małopolski

Cel kursu:
– nauka rozciągania poszczególnych mięśni, wykorzystując techniki oparte na poizometrycznej relaksacji mięśni (PIR) i stretchingu. Kursant uczy się rozciągania mięśni w pracy z pacjentem/sportowcem, jak również uczy się autorozciągania mięśni, które pacjent/sportowiec może sam wykonać. Na kursie uczymy się palpacyjnego lokalizowania rozciąganych mięśni. Kursant otrzymuje skrypt z informacjami na temat mięśni, ich funkcją, lokalizacją punktów spustowych, dysfunkcjami jakie najczęściej wywołują dane mięśnie, opisaną pozycją do rozciągania i autorozciągania.

Kurs dla:
• fizjoterapeutów (magister, licencjat, technik), masażystów i studentów fizjoterapii
• metodyków wychowania fizycznego, studentów wychowania fizycznego
• trenerów sportowych

Kurs zawiera 25 godzin dydaktycznych zajęć teoretycznych i praktycznych.
Czas trwania kursu: 3 dni (piątek, sobota, niedziela).

TECHNIKI:

1. Poizometryczna relaksacja mięśni (PIR).
Relaksację poizometryczną mięśni (muscle energy technique) jest to metoda stworzona przez F. Mitchella na początku lat sześćdziesiątych, następnie rozwinęli ją: Mitchell junior, Lewit, Janda, Evjenth, Chaitow, Greenman, Hamberg. Jest to jedna z metod terapii manualnej, którą stosuje się do przywrócenia prawidłowej, fizjologicznej długości - mięśni hipertonicznych i mięśni przykurczonych. Rozluźniając agonistyczne grupy mięśniowe pośrednio wzmacniamy osłabione mięśnie antagonistyczne. Relaksacja poizometryczna jest jedna z kilku metod wpływająca również na likwidację punktów spustowych (trigger points) i punktów maksymalnie bolesnych. Rozciągnięcie mięśni wpływa na przywrócenie prawidłowej ruchomości w stawach obwodowych, stawach kręgosłupa jak również zmniejsza neuropraksje nerwów obwodowych. Metoda ta wymaga dobrej współpracy miedzy terapeutą a pacjentem.

2. Stretching
Stretching statyczny pasywny - polega na ustawieniu stawu w takiej pozycji aby dany mięsień był jak najbardziej rozciągnięty. Pacjent jest bierny. W tej pozycji nie napinamy ani mięśni antagonistycznych ani agonistycznych. Daną pozycję utrzymujemy 1-2 minuty. Stretching statyczny aktywny – polega na ustawieniu stawu w takiej pozycji aby dany mięsień był jak najbardziej rozciągnięty. Następnie utrzymując tą pozycję napinamy mięśnie antagonistyczne aby wyzwolić hamowanie zwrotne, które pomoże nam jeszcze bardziej rozluźnić – rozciągnąć mięśnie agonistyczne, które właśnie rozciągamy.Stretching izometryczny – polega na ustawieniu stawu w takiej pozycji aby dany mięsień był jak najbardziej rozciągnięty. Następnie utrzymując tą pozycję napinamy izometrycznie mięśnie agonistyczne co w konsekwencji spowoduje ich rozluźnienie. Jest to najefektywniejsza forma stretchingu.

Prowadzący: Piotr Kwiatkowski, dr n.med.

Cena kursu: 750 zł brutto (w tym 23% VAT)

Kursant otrzymuje:
• skrypt
• dyplom ukończenia kursu

Zapraszamy na kurs w Rzeszowie (Szpital Specjalistyczny, Rudna Mała).

Zapisy już trwają!
Wybierz miejsce kursu i datę w zakładce GDZIE NA KURS. Wypełnij i wyślij FORMULARZ rejestracyjny.
Dostaniesz potwierdzenie i dalsze instrukcje na podany adres e-mail.

O prowadzącym:

Piotr Kwiatkowski, dr n. med.
Założyciel i pierwszy Prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, obecnie Konsultant woj. ds. Fizjoterapii (woj. lubelskie). Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Warszawie, uzyskał I i II stopień specjalizacji z rehabilitacji ruchowej. Obronił tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Formularza rejestracyjny online dostępny na www.rehalabacademy.pl

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Rehalab

Miejsce pracy:
– Uniwersytet Medyczny w Lublinie
– Prywatny gabinet


Lokalizacja szkolenia:

View Larger Map
Dodano: 2011-06-03 10:42:45