Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Warszawa - Primitive Reflexes & Motor Control

Termin: od 2019-06-14 do 2019-06-16
Miasto: Warszawa
E-mail: kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl
Strona www: kursydlafizjoterapeutow.pl
Telefon: 609808407

Kurs Primitive Reflexes & Motor Control już w Polsce

Jak prowadzisz program rehabilitacji osób, które wykazują się słabą koordynacją? Dlaczego ośrodkowy układ nerwowy powoduje, że ciało funkcjonuje w wadliwy sposób? Dlaczego niektórzy pacjenci nigdy nie odzyskują pełnego zakresu ruchomości? Jaki wpływ na tonus mięśniowy ma ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy?
Ten kurs odpowie na te i inne pytania!

Kurs dedykowany jest dla osteopatów, fizjoterapeutów, lekarzy- pracujących z dziećmi, pacjentami z zaburzeniami posturalnymi, ze wzmożonymi napięciami mięśni.

Program zakłada m.in. naukę rozpoznawania przetrwałych odruchów pierwotnych, ocenę i przeprowadzanie rehabilitacji w przypadku ich występowania. Zrozumiesz rolę i znaczenie PR w odniesieniu do dolegliwości bólowych, funkcji kognitywnych oraz kontroli motorycznej. To ma ogromny wpływ na korygowanie sposobu poruszania się, strategię i proces rehabilitacji, a także zdolności uczenia się. Bez wątpienia wiedza ta jest również bardzo ważna w kontekście rehabilitacji neurologicznej.

****

Po ukończeniu kursu Uczestnik będzie

• potrafił zidentyfikować pacjenta z zaburzeniami koordynacji ruchowej i trudnościami w nabywaniu nowych umiejętności ruchowych;
• rozumiał znaczenie prymitywnych odruchów w odniesieniu do bólu, funkcji neurokognitywnych i kontroli motorycznej;
• potrafił ocenić i przeprowadzać rehabilitację w przypadku występujących odruchów prymitywnych i rozpoznać ich wpływ na kontrolę motoryczną oraz funkcje neurokognitywne;
• wiedział, jak wykorzystać strategię inhibicji odruchów prymitywnych w celu poprawy kontroli motorycznej, napięcia mięśniowego oraz niwelowania dolegliwości bólowych;
• wiedział jakie ćwiczenia zalecić pacjentowi w celu poprawy jego zdolności neurokognitywnych.

Termin kursu: 14-16.06.2019, Warszawa

Cena: 1890 zł



Miejsce szkolenia: Romera 10, Warszawa- Ursynów

Prowadzący: Sean Gibbons, absolwent Manchester University. Swoją karierę poświęcił zagadnieniom związanym z rehabilitacja ruchową. Intensywnie zgłębiał problematykę mechanizmów leżących u podstawy zmian (hipo/hipermobilność) w zakresie ruchu. Bardzo ważną rolę w tym miejscu pozostają prymitywne odruchy. Zidentyfikował nowe odruchy prymitywne i opracował postępowanie kliniczne względem nich. Swoje odkrycia prezentował zarówno na konferencjach w Kanadzie jak i zagranicą. Ponadto wydał wiele publikacji, w tym rozdziały w książkach poświęcone powyższemu zagadnieniu. Jest zrzeszonym badaczem na MUN. Sean Gibbons jest również wykładowcą na MC Master’s Advanced Orthopaedic Musculoskeletal/ Manipulative Physiotherapy Specialization.
Jego przewód doktorski poświęcony został rozwijaniu zasad preskrypcyjnego przewidywania klinicznego do określonych ćwiczeń z zakresu kontroli motorycznej przy bólach odcinka lędźwiowego kręgosłupa.


Dodano: 2019-01-23 19:12:51