Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Wrocław - Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara - część B

Termin: od 2013-06-20 do 2013-06-23
Miasto: Wrocław
E-mail: szkolenia@promykslonca.pl
Telefon: 71/79-50-950
Fax: 71/79-50-950

Organizator kursu:
Fundacja Promyk Słońca

Metoda Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara znajduje zastosowanie w leczeniu dysfunkcji układu ruchu, większości schorzeń neurologicznych (osób po udarze, ze stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona, polineuropatiami itp.) oraz w leczeniu ortopedycznym (schorzenia stawów, choroby zwyrodnieniowe, po wszczepieniu protez stawu biodrowego i kolanowego, stawów, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, uszkodzenie stożka rotatorów / zespół ciasnoty podbarkowej), w pediatrii (porażenie mózgowe, skolioza, wady postawy związane z wrodzonym zwichnięciem stawów biodrowych itp.) oraz w sporcie wyczynowym.

Cała ścieżka edukacyjna metody DNS obejmuje części A-D. Na części A i B poruszane są ogólne zagadnienia związane z tą metodą. Natomisat część C i D obejmuje szczegółowe omówienie zastosowanie metody w poszczególnych dysfunkcjach. Dodatkowo można uczestniczyć w warsztatach poświęconych zastosowaniem metody w poszczególnych przypadkach (np. w pediatrii, w sporcie itp).

Zakres kursu:
• Kinezjologia rozwojowa i jej powiązania z patologiami w obrębie aparatu ruchu; podstawy i wstęp do zaawansowanej części teoretycznej
• Podstawy odruchów pierwotnych i reakcji posturalnych i ich rola w kinezjologii rozwojowej
• Praca z małymi pacjentami: umiejętność rozpoznawania idealnych i zaburzonych wzorców ruchowych i określanie wieku rozwojowego dzieci
• Praca z dorosłymi pacjentami z bólami w obrębie aparatu ruchu : ocena stabilizacji i strategia terapii
• Analiza posturalna i badanie zintegrowanego układu stabilizacji kręgosłupowej – przypomnienie badań z części A i wprowadzenie do dodatkowych, bardziej zaawansowanych badań
• Analiza posturalna i badanie zintegrowanego układu stabilizacji kręgosłupowej – szczegółowa część teoretyczna oraz badania
• Lokomocja odruchowa: odruchowy obrót I i II, odruchowe pełzanie i wprowadzenie do dodatkowych stref
• Wprowadzenie do pozycji 1
• Wlączenie ćwiczeń korekcyjnych, opartych na najnowszych testach funkcjonalnych DNS i badaniach laboratoryjnych
• Wprowadzenie do funkcji korowych – schemat ciała, jakość rozluźnienia, izolowane ruchy segmentalne
• Przekazywanie dyrekcji szpitala informacji dla personelu medycznego w celu włączenia bardziej zaawansowanych protokołów DNS do praktyki klinicznej
• Optymalne przygotowanie uczestników do kolejnej części kursu szkolenia (część C)

Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo (Certificate of Attendance), certyfikat potwierdzający zdobycie umiejętności (Certificate of Achievement) otrzymuje się po zdaniu egzaminu.

Opcjonalny egzamin: kursanci, którzy chcą uczestniczyć w ścieżce edukacyjnej zmierzającej do odbycia kursu D i uzyskania tytułu certified DNS practitioner (DNSP) w zakresie metody DNS mogą zdać egzamin za dodatkową opłatą 50 euro.
Test będzie się składał z 50 pytań wielokrotnego wyboru. Uczestnicy są zobowiązani zdać test u lokalnego instruktora w ciągu miesiąca po zakończeniu kursu. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem certyfikatu UKOŃCZENIA KURSU.
Do egzaminu można przystępować trzykrotnie. Przed kolejną kwalifikacją do testu uczestnicy będą musieli powtarzać jeden kurs lub więcej.

Ważne informacje:
Aby brać udział w części B i C nie trzeba zdawać egzaminu. Egzamin po każdej części konieczny jest jedynie do kwalifikacji na część D.


Dodano: 2013-03-15 12:18:11