Fizjoterapia Kinesiotaping w bólach łydki - nadwyrężenie łydki - Fizjoterapiaonline.pl

Materiały multimedialne

//pokaż wszystkie // wstecz

Fizjoterapia

pomniejszpowiększ

- Kinesiotaping w bólach łydki - nadwyrężenie łydki


Tłumaczenie:
Ta aplikacja stosowana jest w bólu łydki, powstającego np. w obrębie brzuśca lub całego mięśnia łydki. Ból ten może mieć różnorakie podłoże: od zmęczenia mięśnia do jego naciągnięcia. Jednak jeśli łydka jest zaczerwieniona, obrzęknięta i ma podwyższoną ciepłotę, należy skonsultować się z lekarzem. W innym wypadku można wypróbować omawianą tu technikę.
Pozycja przy nakładaniu tej aplikacji wygląda następująco: noga wysunięta w tył, cała stopa  przylega do podłogi, kolano w pełnym wyproście. Drugą nogą proszę jeszcze troszkę podejść do przodu, noga zakroczna utrzymuje łydkę w pełnym rozciągnięciu.
Najpierw odrywam pierwszy kawałek taśmy z rolki, a następnie rozrywam ją wzdłuż środka. Przy końcu taśmy z logo, tam gdzie będzie jej kotwica, taśma przestanie być podatna na rozdzieranie, automatycznie zatrzyma się. Odrywam tu papier i nakładam kotwicę bez żadnego naciągu. Teraz kolejno mogę się zająć powstałymi przed chwilą dwoma cienkimi paskami taśmy. Ponieważ chcę nałożyć taśmę wokół  miejsca bólu, pomogę sobie, naklejając czerwoną kropkę, która będzie nam dokładnie wskazywać miejsce bólu. Oczywiście, może się ono różnić w zależności od pacjenta. Nakładam taśmę, idąc wokół miejsca bólu. Nie naciągam tej pierwszej części. Podobnie drugi pasek: brak naciągu podczas nakładania wokół miejsca bólu i nie rozciągamy również, naklejając którąkolwiek z kotwic. Następny kawałek taśmy: ponownie mam zamiar uformować pasek w kształcie litery "Y": odrywam papier na kotwicy, którą nałożę wokół łydki od jej wewnętrznej, przyśrodkowej strony. Teraz będę naklejać powstałe wcześniej paski pojedynczo, zostawiając trochę papieru na końcu każdego z nich tak, bym mógł je nałożyć, nie dotykając powierzchni klejącej taśmy. Rozciągam pasek w stopniu umiarkowanym, nakładając go w poprzek i wyżej niż miejsce bólu, niby ramę wokół tego miejsca. Następnie pozostałą część tego długiego kawałka nakładam bez żadnego naciągu. Podobnie z drugą częścią: pozostawiam sobie mały kawałek papieru na końcu paska, przy pomocy którego mogę trzymać taśmę. Stosuję tu umiarkowane napięcie, a przechodząc poza obszar bólu, łagodzę napięcie, następnie przyklejam koniec taśmy bez naciągu. Za pomocą papieru rozcieram ramiona taśmy, upewniając się w ten sposób, że tarcie oraz wywołane ciepło sprawi, że taśma będzie dobrze przylegać do skóry. Tak oto wygląda aplikacja stosowana w bólu łydki.

Oświadczenie: Bóle mięśni i stawów mogą być oznaką poważnych problemów zdrowotnych, które powinny być zdiagnozowane przez odpowiednich specjalistów. Celem tego filmu nie jest zastąpienie profesjonalnej opieki medycznej. Wszystkie podane tu informacje mają charakter edukacyjny i nie powinny być zastępować specjalistycznej konsultacji medycznej.

Źródło:
www.kttape.com

Komentarze

brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz
Treść: *
Autor: *