Fizjoterapia – Artykuły – Fizjoterapiaonline.pl

Artykuły

Fizjoterapia

Cykl artykułów Mgr Kamila Mustafy pt. Masaż bez "happy endu"? Cykl artykułów Mgr Kamila Mustafy pt. Masaż bez "happy endu"?
//czytaj cały
Czy, balansując na granicy dobrego PR-u i sprzecznych dowodów naukowych, masaż ma szansę stać się skutecznym narzędziem w rękach nowoczesnego fizjoterapeuty? Szukając odpowiedzi na powyższe pytanie, zapraszam Was na cykl artykułów, traktujących o jednej z najstarszych i najpopularniejszych metod pracy z ciałem. Przedstawię tu kontrowersje wokół zasadności stosowaniu masażu i jego wpływu na organizm człowieka, będące przedmiotem ożywionych dyskusji w środowisku specjalistów i pacjentów. Nie zabraknie, również, tematyki tzw. terapii alternatywnych i ich cichej ekspansji do nurtu medycyny konwencjonalnej. Mam nadzieję, że lektura skończy się dla Was szczęśliwie. Autor: Mgr Kamil Mustafa
Czy  Wii może poprawić równowagę ciała? Czy Wii może poprawić równowagę ciała?
//czytaj cały
Denise Taylor, PhD, MSc, NZSP Associate Professor, Health & Rehabilitation Research Institute, Faculty of Health & Environmental Science, AUT University Tłumaczenie: Aleksandra Bykowska MS, RD
Terapia elektromagnetyczna: fakt czy fikcja? Terapia elektromagnetyczna: fakt czy fikcja?
//czytaj cały
Hugh U. Cameron, MBChB, FRCS[C] Elektroterapia i elektromagnetyzm są od niedawna znów używane w medycynie, przede wszystkim w terapii narządów ruchu. Ekstrawaganckie teorie i techniki z tym związane były jednak stosowane i dyskutowane już wiele razy. Czy elektroterapia to kolejny mit, czy jest też w niej ziarnko prawdy?
Zastosowanie i efektywność tapingu kinestetycznego w leczeniu dolegliwości mięśniowo-szkieletowych: badanie przeglądowe. Zastosowanie i efektywność tapingu kinestetycznego w leczeniu dolegliwości mięśniowo-szkieletowych: badanie przeglądowe.
//czytaj cały
Badanie, przeprowadzone w Auckland University of Technology w 2009 roku, zdobyło, przyznawaną corocznie, nagrodę ML Roberts’a za najlepszy studencki projekt badawczy.
Prezenty dla seniorów Prezenty dla seniorów
//czytaj cały
O rodziców lub dziadków dbamy cały rok, aby czuli naszą bliskość i wsparcie. W czasie świąt możemy wyrazić naszą troskę obdarowując najbliższych wyjątkowym prezentem. Dobrym pomysłem będzie podarunek wspomagający ich zdrowie i kondycję.
Pasja pomagania - niezbędna w pracy fizjoterapeuty Pasja pomagania - niezbędna w pracy fizjoterapeuty
//czytaj cały
Praca w sklepie z zaopatrzeniem medycznym nie ma wiele wspólnego z klasyczną działalnością handlową. W tej branży liczą się wiedza, otwartość i empatia. Takie połączenie pozwala zrozumieć potrzeby pacjentów. O pracy w Punkcie Zaopatrzenia Ortopedycznego opowiada Damian Surlej - mgr fizjoterapeuta i przedstawiciel handlowy firmy Akson.
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Pragniemy na bieżąco udostępniać Państwu najciekawsze artykuły poruszające zarówno teoretyczne jak i praktyczne aspekty szerokiego tematu, jakim jest fizjoterapia. Poniżej przedstawiamy Państwu artykuły specjalistyczne, ale również ciekawe artykuły omawiające sytuację zawodową fizjoterapeuty w kraju oraz możliwości rozwoju zawodowego. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi materiałami.
szukasz pracy
Fizjoterapia