Fizjoterapia W Expo Silesia zakończyły się Targi Rehabilitacji RehMedika. - Fizjoterapiaonline.pl

Materiały multimedialne

//pokaż wszystkie // wstecz

Fizjoterapia

pomniejszpowiększ

Zakończyły się pierwsze Targi Rehabilitacji w Expo Silesia - W Expo Silesia zakończyły się Targi Rehabilitacji RehMedika.


  W Expo Silesia zakończyły się Targi Rehabilitacji RehMedika. Przez trzy dni Centrum Targowo-Wystawiennicze w Sosnowcu odwiedziło ponad 2 tysiące zwiedzających. Goście mogli zapoznać się z ofertą zaprezentowaną przez 80 wystawców, którzy reprezentowali różne branże związane z szeroko pojętą rehabilitacją. Była to pierwsza tego typu wystawa nie tylko w województwie śląskim, ale również w Polsce południowej. O tym jak potrzebne były takie targi w regionie mówili goście, którzy zostali poproszeni o ich otwarcie. Wśród nich był między innymi Marek Plura, przewodniczący parlamentarnego Zespołu do spraw Osób Niepełnosprawnych.
  Na takie wydarzenie czekano od wielu lat w aglomeracji górnośląsko-zagłębiowskiej, gdzie około dziesięć procent społeczeństwa, to osoby niepełnosprawne. Pokonywanie oporów własnego ciała, oporów dysfunkcji jest możliwe dzięki różnego rodzaju technologiom. Dostęp do nich nie byłby możliwy bez takich jak te targów. Dlatego jest to tak ważne wydarzenie - mówi poseł Marek Plura, przewodniczący parlamentarnego Zespołu do spraw Osób Niepełnosprawnych.
Ponadto Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, będąc honorowym patronem wydarzenia napisała w liście do organizatorów: "To dobrze, że rehabilitanci i fizjoterapeuci będą mogli właśnie tu, na Śląsku zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami medycyny oraz podnieść swoje kwalifikacje podczas warsztatów, konferencji i sesji naukowych. Przełoży się to z pewnością na poprawę zdrowia mieszkańców naszego regionu".
  Wśród stoisk można było znaleźć na przykład: przedstawicieli szpitali, uzdrowisk, producentów i sprzedawców sprzętu rehabilitacyjnego oraz wózków dla osób niepełnosprawnych.
  Prezentowany przez nas pionizator jest moim wynalazkiem. Jego podstawowym zadaniem są takie rozwiązania techniczne, które nie zmuszają do zbędnego wysiłku podczas wstawania, chodzenia czy siadania - mówi Zbigniew Łukasik.
Na ten sprzęt oraz inne można otrzymać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. O tym jak można starać się o takie finansowe wsparcie również można było dowiedzieć się podczas targów. Na wszelkie pytania odpowiadali przedstawiciele PFRON-u, którzy mieli swój punkt informacyjny w hali Expo Silesia.
  Targom towarzyszyły liczne konferencje, warsztaty, a niepełnosprawni sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dyscyplinach, takich jak np.: szermierka, rugby, unihokej czy streetball.
  Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zorganizowane wspólnie przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Do hali Expo Silesia wjechał niskopodłogowy autobus. Kierowcy musieli stawić czoło sytuacjom, jakie na co dzień spotykają osoby z niepełnosprawnością, które chcą wsiąść lub wysiąść z autobusu.
- Jestem naprawdę mile zaskoczony, zarówno liczbą wystawców, jak i zwiedzających, to przecież pierwsze targi rehabilitacyjne w Sosnowcu  - mówił Peter Karlsten, Wystawca ze Szwecji.
- Mam nadzieję, że targi będą organizowane cyklicznie, ponieważ miejsce to świetnie się do tego nadaje. Hala wystawiennicza jest na miarę XXI wieku. Jeżeli chodzi o bariery dla osób niepełnosprawnych, to jak na razie nie spotkałem tu żadnych - mówił Dominik Rymer z Warszawy, który przyjechał do Sosnowca jako wystawca.
Na zakończenie drugiego dnia targów ogłoszono zwycięzców w konkursie na najlepsze produkty zaprezentowane na stoiskach i przyznano medale Expo Silesia.
  W kategorii fizykoterapia wyróżnienie otrzymała firma HAS-MED, za "BODY FLOW". W kategorii kinezyterapia komisja konkursowa wyróżniła firmę ORTOLAN Sp. z o.o. za "VERTETRAC". Firma REHA-ACTIV REHABILITACJA zwyciężyła w kategorii pojazdy i rowery za skuter elektryczny "LITEWAY 8". W kategorii sprzęt pomocniczy komisja postanowiła uhonorować medalem trzy firmy: REHAMOBIL Sp. z o.o. za schodołaz LIFTKAR PT OUTDOOR 120/150; firma REHAMIL otrzymała medal za system podnośnika sufitowego GH2F; firma LIW-PROJEKT Grzegorz Kordyl, została wyróżniona za fotelik pionizujący BAFFIN PLUS. Śląski Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu otrzymał medal za modernizację działu fizjoterapii w kategorii inne usługi, modernizacja. W sumie do konkursu zostało zgłoszone 26 wyrobów i usług w pięciu kategoriach.
Galeria zdjęć z Wystawy, informacje o programie znajdują się na stronie www.rehmedika.pl.

Komentarze

brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz
Treść: *
Autor: *