Fizjoterapia - Studia Uczelnie - Fizjoterapiaonline.pl

Uczelnie/Studia

// wstecz

Fizjoterapia Studia

pozostałe:


Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego



www: www.awf.edu.pl
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
ul. Marymoncka 34
00-968 Warszawa
tel. 22 834 04 31

Kierunek fizjoterapia
Studia II stopnia stacjonarne.
Studia I stopnia stacjonarne.

Akademia Wychowania Fizycznego
Józefa Piłsudskiego w Warszawie
W ogólnopolskich rankingach szkół wyższych Akademia zajmuje od lat I miejsce wśród Akademii Wychowania Fizycznego.
Akademia jest największą w Polsce, a także jedną z największych w Europie państwową uczelnią akademicką kształcącą nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów i trenerów sportu, specjalistów w zakresie turystyki i rekreacji oraz fizjoterapii, zdrowia publicznego i kosmetologii.
Realizację programu studiów zapewnia 400-osobowa kadra nauczycieli akademickich, w tym ponad 70 profesorów oraz grono adiunktów i najwybitniejszych trenerów.
Akademia bez trudu wkomponowała się w system edukacji europejskiej na poziomie wyższym. Ma ożywione kontakty z wieloma ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą, a duża grupa studentów część studiów odbywa w najlepszych uniwersytetach w Europie.
W Akademii działa AZS-AWF Warszawa, który jest jednym z najlepszych klubów w Polsce. W Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie reprezentowało klub 17 sportowców. W jego barwach występują złoci medaliści olimpijscy i mistrzostw świata, tacy jak Otylia Jędrzejczak, Tomasz Majewski, Paweł Korzeniowski i inni.

Zasady przyjęć na studia w roku akademickim 2011/2012
 
WYDZIAŁ REHABILITACJI W WARSZAWIE
 
Kierunek fizjoterapia
Studia II stopnia stacjonarne
Egzamin testowy z wiedzy opracowany na podstawie minimum programowego studiów I stopnia kierunku fizjoterapia (0-60 punktów).

Studia I stopnia stacjonarne
1.Punktacja ocen ze świadectwa dojrzałości (0-72 punkty).
Kandydat uzyskuje sumę punktów wyliczoną na podstawie wyników wyrażonych w punktach procentowych z trzech najlepiej zdanych przedmiotów z części pisemnej egzaminu maturalnego.
2.Punktacja egzaminu ze sprawności fizycznej (0-40 punktów).
Egzamin ze sprawności fizycznej obejmuje:
Dwie próby sprawności, które kandydat musi ukończyć: przepłynięcie dystansu 50 metrów wybranym przez kandydata stylem oraz bieg na dystansie: kobiety ? 800 metrów i mężczyźni1.000 metrów (0-20 punktów za każdą próbę sprawności). Prezentowany przez kandydata styl powinien być zgodny z przepisami Polskiego Związku Pływackiego. Kryterium oceny stanowi czas wykonania każdej próby.

Wyświetl większą mapę
Komentarze

brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz
Treść: *
Autor: *