Fizjoterapia – Artykuły – Fizjoterapiaonline.pl

Artykuły

Fizjoterapia

Chroń swój kręgosłup - zmień nieprawidłowe nawyki Chroń swój kręgosłup - zmień nieprawidłowe nawyki
//czytaj cały
Każdy zna zasady prawidłowego stania, siedzenia czy leżenia. Każdy również dąży do utrzymania w zdrowiu swojego kręgosłupa, jednak czy nasze przyzwyczajenia są na pewno zgodne z zalecanymi?
Ósmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: Zaproszenie do ''Szybciej, Wyżej, Mocniej ?'' cz. 2 z cyklu Masaż bez "happy endu"? Ósmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: Zaproszenie do ''Szybciej, Wyżej, Mocniej ?'' cz. 2 z cyklu Masaż bez "happy endu"?
//czytaj cały
Choć wielu masażystów opiera swój warsztat wyłącznie na zakurzonej wiedzy książkowej i stosuje masaż w celu poprawy sportowej wydolności (ang. sport performance) to efektywność zabiegu w tym obszarze jest co najmniej dyskusyjna. Przegląd artykułów naukowych skłania do refleksji.
Ósmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: Zaproszenie do ''Szybciej, Wyżej, Mocniej?'' z cyklu Masaż bez "happy endu"? Ósmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: Zaproszenie do ''Szybciej, Wyżej, Mocniej?'' z cyklu Masaż bez "happy endu"?
//czytaj cały
Dawno (ale to bardzo dawno) temu, za górami, za lasami…, a dokładniej w starożytnym Rzymie, żył lekarz o imieniu Claudius Galenus. Sprawował on opiekę medyczną nad rzymską szkołą gladiatorów, gdzie wcielał w życie opracowaną przez siebie filozofię różnego rodzaju rozcierań.
Siódmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: "zakwasy" cz. 2" z cyklu Masaż bez "happy endu"? Siódmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: "zakwasy" cz. 2" z cyklu Masaż bez "happy endu"?
//czytaj cały
Za głównego winowajcę powysiłkowej bolesności mięśni (DOMS, ang. delayed onset muscle soreness) przez lata uważano kwas mlekowy, stąd też, wśród casualowych pasjonatów aktywnego trybu życia, określenie „zakwasy” cieszy się niegasnącą popularnością. Wpływ kwasu mlekowego na powstawanie DOMS został, jednak, definitywnie obalony.
Siódmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: "zakwasy" cz. 1"  z cyklu Masaż bez "happy endu"? Siódmy artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: "zakwasy" cz. 1" z cyklu Masaż bez "happy endu"?
//czytaj cały
Nadmiar „kwasu” w życiu człowieka zazwyczaj towarzyszy sytuacjom wstydliwym. Jest więc kojarzony z dużą ilością pecha. Bywa, jednak, że wysokie stężenie kwasu jest ściśle związane z niskim poziomem „peHa”. Mimo, że nie jestem przesądny, na wszelki wypadek, wolę się dziś zająć tym drugim przypadkiem.
Szósty artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: układ krwionośny"  z cyklu Masaż bez "happy endu"? Szósty artykuł Mgr Kamila Mustafy "Klasyczne niedomówienia: układ krwionośny" z cyklu Masaż bez "happy endu"?
//czytaj cały
Opinia, że masaż klasyczny poprawia krążenie jest niemal tak popularna jak przekonanie, że witamina C łagodzi objawy kataru. W obu przypadkach mamy, jednak, do czynienia z pominięciem paru istotnych, naukowych faktów. Mimo niebagatelnej roli, jaką kwas askorbinowy odgrywa w naszym organizmie, ja swoją uwagę skupię dzisiaj na tematyce masażu.
[ 1 / 7 ] następny ...7
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Pragniemy na bieżąco udostępniać Państwu najciekawsze artykuły poruszające zarówno teoretyczne jak i praktyczne aspekty szerokiego tematu, jakim jest fizjoterapia. Poniżej przedstawiamy Państwu artykuły specjalistyczne, ale również ciekawe artykuły omawiające sytuację zawodową fizjoterapeuty w kraju oraz możliwości rozwoju zawodowego. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi materiałami.
szukasz pracy
Fizjoterapia