Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Warszawa - Osteopatia w pediatrii i neonatologii

Termin: od 2019-08-16 do 2019-08-18
Miasto: Warszawa
E-mail: kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl
Strona www: kursydlafizjoterapeutow.pl
Telefon: 609808407

Kurs dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, lekarzy, osteopatów -> Osteopatia w pediatrii i neonatologii

Termin 16-18.08.2019 Warszawa

Terapia neonatologiczna i pediatryczna to bardzo specyficzna dziedzina, która wymaga szczególnego podejścia diagnostycznego, odpowiedniej uwagi i przede wszystkim wysokich kwalifikacji terapeuty. Wiedza ta jest również niezbędna w procesach rozwojowych dziecka a także podatności na różne choroby. Bardzo istotną rolę odgrywa wiedza na temat typowych jaki atypowych zachowań i wzorców dziecka, w oparciu o którą terapeuta podejmuje decyzję o konieczności wdrożenia terapii.

Kurs Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii skierowany jest do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych i osteopatów, którzy chcą zdobyć bądź usystematyzować swoja wiedzę w tej dziedzinie. Podczas kursu będziemy pracowali z wykorzystaniem wielu metod terapeutycznymi. Trwający trzy dni kurs jest bogaty w zajęcia praktyczne z wykorzystaniem zarówno technik powięziowych, kranio-sakralnych, BLT jak i manipulacyjnych. Celem kursu jest wypracowanie praktycznych umiejętności klinicznych w leczeniu dzieci i niemowląt. Ponadto w trakcie trwania szkolenia terapeuci posługujący sie metodą NDT Bobath będą mogli skonfrontować swoja wiedzę i nabyć umiejętności w pracy technikami osteopatycznymi np. techniki wisceralne, kranio-sakralne, co niewątpliwie wzbogaci ich warsztat terapeutyczny.


Korzyści

Po ukończeniu kursu Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii uczestnik będzie potrafił:

Ocenić, które zjawiska wskazują na konieczność podjęcia interwencji terapeutycznej, oraz kiedy niemowlę powinno zostać pozostawione w fizjologicznym procesie rozwoju- jeden z najczęstszych terapeutycznych dylematów;
Odwracać niefizjologiczne zmiany w ciele noworodka;
Rozmawiać z rodzicami oraz interpretować ich zachowanie w relacji z niemowlakiem;
Posługiwać się i wykorzystywać techniki, które pomogą rozwiązywać najczęstsze problemy niemowląt oraz dzieci m.in.:
– kolka;

– refluks;

– trudności z karmieniem;

– zaparcia;

– zniekształcenia główki.Prowadząca: Aneta Szczepańska-Rybak, D.O

Cena 1200 zł


Dodano: 2019-01-23 19:07:46