Aktualności

Fizjoterapia

Wzrost aktywności fizycznej dzięki Zamzee Wzrost aktywności fizycznej dzięki Zamzee
2011-09-28//czytaj cały
Zamzee to urządzenie, którego celem jest poprawa stanu zdrowia oraz podwyższenie aktywności fizycznej dzieci i nastolatków. Jest to niewielki przedmiot, który posiada wbudowany czujnik aktywności.
Inteligentny krokomierz Striiv. Inteligentny krokomierz Striiv.
2011-09-27//czytaj cały
Na wrześniowych targach Medicine 2.0 Summit na Uniwersytecie Stanforda, firma Striiv, zaprezentowała projekt inteligentnego krokomierza, który robi o wiele więcej niż tylko liczenie kroków.
Widmo zwolnień osób niepełnosprawnych
2011-09-26//czytaj cały
Starachowicki szpital publiczny obawia się, iż pojawiło się ryzyko zwolnień osób niepełnosprawnych pracujących w placówkach medycznych na terenie powiatu kieleckiego.
Kto może być fizjoterapeutą?
2011-09-23//czytaj cały
W polskim prawie wciąż brakuje wzmianki na temat tego kto może wykonywać zawód fizjoterapeuty. Na chwilę obecną wystarczy własna działalność gospodarcza i odbycie kursu. W ten sposób powstają absurdalne sytuacje, w których fizjoterapeutami zostają przypadkowe osoby.
Zwiększają się możliwości leczenia ciężkiej choroby stawów u dzieci Zwiększają się możliwości leczenia ciężkiej choroby stawów u dzieci
2011-09-21//czytaj cały
Zwiększają się możliwości leczenia rzadkiej, ciężkiej choroby dzieci - młodzieńczego idiomatycznego zapalenia stawów w tzw. postaci uogólnionej. O nowych perspektywach terapii poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.
Amerykański sprzęt poćwiczy z polskimi pilotami bicie serca
2011-09-19//czytaj cały
Oddech, ciśnienie i rytm pracy serca można kontrolować, stosując technikę biofeedback-u. Urządzenia do treningu kupi od amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej. 16 września naukowcy z obu instytucji spotkali się w Warszawie.
bmk
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia