Aktualności

Fizjoterapia

Widmo zwolnień osób niepełnosprawnych
2011-09-26//czytaj cały
Starachowicki szpital publiczny obawia się, iż pojawiło się ryzyko zwolnień osób niepełnosprawnych pracujących w placówkach medycznych na terenie powiatu kieleckiego.
Kto może być fizjoterapeutą?
2011-09-23//czytaj cały
W polskim prawie wciąż brakuje wzmianki na temat tego kto może wykonywać zawód fizjoterapeuty. Na chwilę obecną wystarczy własna działalność gospodarcza i odbycie kursu. W ten sposób powstają absurdalne sytuacje, w których fizjoterapeutami zostają przypadkowe osoby.
Zwiększają się możliwości leczenia ciężkiej choroby stawów u dzieci Zwiększają się możliwości leczenia ciężkiej choroby stawów u dzieci
2011-09-21//czytaj cały
Zwiększają się możliwości leczenia rzadkiej, ciężkiej choroby dzieci - młodzieńczego idiomatycznego zapalenia stawów w tzw. postaci uogólnionej. O nowych perspektywach terapii poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.
Amerykański sprzęt poćwiczy z polskimi pilotami bicie serca
2011-09-19//czytaj cały
Oddech, ciśnienie i rytm pracy serca można kontrolować, stosując technikę biofeedback-u. Urządzenia do treningu kupi od amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej. 16 września naukowcy z obu instytucji spotkali się w Warszawie.
Wykrywacz upadków w systemie Microsoft Kinect
2011-09-17//czytaj cały
Grupa inżynierów z Uniwersytetu w Missouri opracowała najnowszą wersję urządzenia używanego głównie w opiece nad osobami starszymi, które dzięki specjalnym czujnikom wykrywa i sygnalizuje zbliżający się upadek mierząc prędkość poruszania się oraz wzrost i spadek aktywności w danych odstępach czasowych.
Kontroler gier wideo dla niepełnosprawnych Kontroler gier wideo dla niepełnosprawnych
2011-09-15//czytaj cały
Na corocznym festiwalu PAX, przedstawiającym bieżące nowinki ze świata konsoli, komputerów i tabletów do gier, firmy Ablegamers Foundation i Evil Controllers zaprezentowały specjalny kontroler do gier wideo dla osób niepełnosprawnych.
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
bmk2
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia