Aktualności

Fizjoterapia

Wykrywacz upadków w systemie Microsoft Kinect
2011-09-17//czytaj cały
Grupa inżynierów z Uniwersytetu w Missouri opracowała najnowszą wersję urządzenia używanego głównie w opiece nad osobami starszymi, które dzięki specjalnym czujnikom wykrywa i sygnalizuje zbliżający się upadek mierząc prędkość poruszania się oraz wzrost i spadek aktywności w danych odstępach czasowych.
Kontroler gier wideo dla niepełnosprawnych Kontroler gier wideo dla niepełnosprawnych
2011-09-15//czytaj cały
Na corocznym festiwalu PAX, przedstawiającym bieżące nowinki ze świata konsoli, komputerów i tabletów do gier, firmy Ablegamers Foundation i Evil Controllers zaprezentowały specjalny kontroler do gier wideo dla osób niepełnosprawnych.
Leczenie dzwiękami Leczenie dzwiękami
2011-09-09//czytaj cały
Sanuwave Health to nowoczesne urządzenie wyprodukowane przez firmę Alpharetta. Pozwala ono na szerokie zastosowanie w medycynie regeneracyjnej, dzięki zastosowaniu uderzeń fal akustycznych.
Innowacyjny zabieg wszczepienia endoprotezy
2011-09-08//czytaj cały
28 czerwca 2011 r. zespół Katedry i Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej naszej Uczelni wszczepił pierwszą w Polsce endoprotezę prawego stawu skroniowo-żuchwowego u 40–letniej pacjentki, leczonej z powodu ankylozy.
Śląska Jesień Fizjoterapeutyczna z "Rehabilitacją w Praktyce"
2011-09-07//czytaj cały
14 października 2011 roku odbędzie się szkolenie „TRENING FIZYCZNY w chorobach narządów wewnętrznych. Dlaczego? Jak?” pod nazwą Śląska Jesień Fizjoterapeutyczna. Szkolenie organizowane jest przez redakcję dwumiesięcznika „Rehabilitacja w Praktyce”, Akademię Elamed oraz przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Czytnik e-booków dla dzieci Czytnik e-booków dla dzieci
2011-09-06//czytaj cały
Inżynier z Kalifornii, a dokładniej Santa Cruz skonstruował specjalne urządzenie, które ma ułatwić funkcjonowanie jego młodszej siostrze z porażeniem mózgowym.
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia