Aktualności

Fizjoterapia

Krakowskie Centrum Rehabilitacji nie może przyjąć już więcej pacjentów!
2011-10-03//czytaj cały
Nowoczesny sprzęt do diagnostyki oraz operowania stawów kolanowych zakupiony w 5. Szpitalu Wojskowym w Krakowie stoi nieużywany.
XV Festiwal Nauki w Warszawie/ Komórki macierzyste mogą pomóc w regeneracji mięśni
2011-09-30//czytaj cały
Uszkodzonym mięśniom szkieletowym można pomóc w regeneracji. Przydają się w tym komórki macierzyste. Badania nad tym zagadnieniem mogą kiedyś znaleźć zastosowanie w leczeniu osób z dystrofią mięśniową. Mówiła o tym w czasie XV Festiwalu Nauki w Warszawie dr Iwona Grabowska z Zakładu Cytologii na Wydziale Biologii UW.
Wzrost aktywności fizycznej dzięki Zamzee Wzrost aktywności fizycznej dzięki Zamzee
2011-09-28//czytaj cały
Zamzee to urządzenie, którego celem jest poprawa stanu zdrowia oraz podwyższenie aktywności fizycznej dzieci i nastolatków. Jest to niewielki przedmiot, który posiada wbudowany czujnik aktywności.
Inteligentny krokomierz Striiv. Inteligentny krokomierz Striiv.
2011-09-27//czytaj cały
Na wrześniowych targach Medicine 2.0 Summit na Uniwersytecie Stanforda, firma Striiv, zaprezentowała projekt inteligentnego krokomierza, który robi o wiele więcej niż tylko liczenie kroków.
Widmo zwolnień osób niepełnosprawnych
2011-09-26//czytaj cały
Starachowicki szpital publiczny obawia się, iż pojawiło się ryzyko zwolnień osób niepełnosprawnych pracujących w placówkach medycznych na terenie powiatu kieleckiego.
Kto może być fizjoterapeutą?
2011-09-23//czytaj cały
W polskim prawie wciąż brakuje wzmianki na temat tego kto może wykonywać zawód fizjoterapeuty. Na chwilę obecną wystarczy własna działalność gospodarcza i odbycie kursu. W ten sposób powstają absurdalne sytuacje, w których fizjoterapeutami zostają przypadkowe osoby.
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia