Aktualności

Fizjoterapia

Śląska Jesień Fizjoterapeutyczna z "Rehabilitacją w Praktyce"
2011-09-07//czytaj cały
14 października 2011 roku odbędzie się szkolenie „TRENING FIZYCZNY w chorobach narządów wewnętrznych. Dlaczego? Jak?” pod nazwą Śląska Jesień Fizjoterapeutyczna. Szkolenie organizowane jest przez redakcję dwumiesięcznika „Rehabilitacja w Praktyce”, Akademię Elamed oraz przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Czytnik e-booków dla dzieci Czytnik e-booków dla dzieci
2011-09-06//czytaj cały
Inżynier z Kalifornii, a dokładniej Santa Cruz skonstruował specjalne urządzenie, które ma ułatwić funkcjonowanie jego młodszej siostrze z porażeniem mózgowym.
Arduino - Fale dźwiękowe pomocą dla niewodomych Arduino - Fale dźwiękowe pomocą dla niewodomych
2011-08-30//czytaj cały
Project Tacit jest najnowszym projektem Steva Hoefera oraz jego firmy Grathio Labs. Chodzi tu o urządzenie, przypominające wyglądem rękawiczkę, które wyposażone jest w system Arduino - czujniki odbierające i wysyłające sygnały ultradźwiękowe, które pomagają niewidomym w bezpiecznym poruszaniu się. Znajdujący się we wnętrzu mikrokontroler, odmierza czas jaki potrzeba falom dźwiękowym na powrót, uruchamiając wibracje i niewielki nacisk na wierzch dłoni. Kiedy obiekty znajdują się daleko, użytkownik nie czuje nic, natomiast siła nacisku wzrasta gdy obiekty znajdują się coraz bliżej.
Handroid - bioniczna dłoń najnowszej generacji Handroid - bioniczna dłoń najnowszej generacji
2011-08-30//czytaj cały
Wiele istniejących już bionicznych protez dłoni nie może poszczycić się wieloma zaletami. Są one zazwyczaj ciężkie, drogie, posiadają zimny, metaliczny design a ich chwyt jest zbyt mocny. ITK, firma inżynierska z Japonii, opracowała Handroid - wysoko zaawansowaną protezę dłoni, przeznaczoną do używania w warunkach zbyt niebezpiecznych dla ludzkich kończyn.
Haptica - Zegarek podający godzinę alfabetem Braille'a Haptica - Zegarek podający godzinę alfabetem Braille'a
2011-08-30//czytaj cały
David Chavez, inżynier z San Fransisco, wpadł na pomysł zaprojektowania zegarka przeznaczonego dla niewidomych o nazwie Haptica. Choć sam produkt nie został jeszcze w pełni rozwinięty, sam pomysł na jego stworzenie był już obecny od jakiegoś czasu. Aby odczytać godzinę wystarczy przesunąć palcem po tarczy zegarka, na której czas wyświetlany jest przy pomocy alfabetu Braille'a.
Ostatnia operacja Kubicy zakończona sukcesem Ostatnia operacja Kubicy zakończona sukcesem
2011-08-29//czytaj cały
W niedzielę kierowca zespołu Lotus Renault GP Robert Kubica przeszedł pomyślnie ostatnią zaplanowaną operację we Włoszech. Polak wciąż kontynuuje swoją rehabilitację po lutowym wypadku rajdowym.
bmk2
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia