Aktualności

Fizjoterapia

Handroid - bioniczna dłoń najnowszej generacji Handroid - bioniczna dłoń najnowszej generacji
2011-08-30//czytaj cały
Wiele istniejących już bionicznych protez dłoni nie może poszczycić się wieloma zaletami. Są one zazwyczaj ciężkie, drogie, posiadają zimny, metaliczny design a ich chwyt jest zbyt mocny. ITK, firma inżynierska z Japonii, opracowała Handroid - wysoko zaawansowaną protezę dłoni, przeznaczoną do używania w warunkach zbyt niebezpiecznych dla ludzkich kończyn.
Haptica - Zegarek podający godzinę alfabetem Braille'a Haptica - Zegarek podający godzinę alfabetem Braille'a
2011-08-30//czytaj cały
David Chavez, inżynier z San Fransisco, wpadł na pomysł zaprojektowania zegarka przeznaczonego dla niewidomych o nazwie Haptica. Choć sam produkt nie został jeszcze w pełni rozwinięty, sam pomysł na jego stworzenie był już obecny od jakiegoś czasu. Aby odczytać godzinę wystarczy przesunąć palcem po tarczy zegarka, na której czas wyświetlany jest przy pomocy alfabetu Braille'a.
Ostatnia operacja Kubicy zakończona sukcesem Ostatnia operacja Kubicy zakończona sukcesem
2011-08-29//czytaj cały
W niedzielę kierowca zespołu Lotus Renault GP Robert Kubica przeszedł pomyślnie ostatnią zaplanowaną operację we Włoszech. Polak wciąż kontynuuje swoją rehabilitację po lutowym wypadku rajdowym.
Nowy ośrodek hipoterapii w Zochcinku
2011-08-27//czytaj cały
W opatowskim Zochcinku niebawem ma powstać ośrodek hipoterapii. Będzie on znajdował się obok istniejącego już domu pomocy społecznej.
Innowacyjna proteza z Uniwersytetu w Vanderbilt Innowacyjna proteza z Uniwersytetu w Vanderbilt
2011-08-26//czytaj cały
Osoby po amputacjach nogi mają ciężką drogę do przebycia, zwłaszcza w kwestii znalezienia odpowiedniej dla siebie protezy i normalnego funkcjonowania. Niepełnosprawni, których noga została amputowana powyżej kolana muszą ponieść około 60-70% kosztów więcej niż tradycyjnie, aby uzyskać sprawność. Pomimo tego standardowe protezy pozostawiają wciąż wiele do życzenia.
Aż ponad połowa Polaków nie jest aktywna fizycznie Aż ponad połowa Polaków nie jest aktywna fizycznie
2011-08-25//czytaj cały
52 proc. Polaków nie uprawia sportu i nie korzystna z żadnych form aktywności fizycznej - wykazały badania TNS OBOP. Zaledwie 10 proc. badanych jest aktywnych codziennie lub prawie codziennie.
bmk
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
bmk2
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia