Aktualności

Fizjoterapia

Zwiększają się możliwości leczenia ciężkiej choroby stawów u dzieci Zwiększają się możliwości leczenia ciężkiej choroby stawów u dzieci
2011-09-21//czytaj cały
Zwiększają się możliwości leczenia rzadkiej, ciężkiej choroby dzieci - młodzieńczego idiomatycznego zapalenia stawów w tzw. postaci uogólnionej. O nowych perspektywach terapii poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.
Amerykański sprzęt poćwiczy z polskimi pilotami bicie serca
2011-09-19//czytaj cały
Oddech, ciśnienie i rytm pracy serca można kontrolować, stosując technikę biofeedback-u. Urządzenia do treningu kupi od amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej. 16 września naukowcy z obu instytucji spotkali się w Warszawie.
Wykrywacz upadków w systemie Microsoft Kinect
2011-09-17//czytaj cały
Grupa inżynierów z Uniwersytetu w Missouri opracowała najnowszą wersję urządzenia używanego głównie w opiece nad osobami starszymi, które dzięki specjalnym czujnikom wykrywa i sygnalizuje zbliżający się upadek mierząc prędkość poruszania się oraz wzrost i spadek aktywności w danych odstępach czasowych.
Kontroler gier wideo dla niepełnosprawnych Kontroler gier wideo dla niepełnosprawnych
2011-09-15//czytaj cały
Na corocznym festiwalu PAX, przedstawiającym bieżące nowinki ze świata konsoli, komputerów i tabletów do gier, firmy Ablegamers Foundation i Evil Controllers zaprezentowały specjalny kontroler do gier wideo dla osób niepełnosprawnych.
Leczenie dzwiękami Leczenie dzwiękami
2011-09-09//czytaj cały
Sanuwave Health to nowoczesne urządzenie wyprodukowane przez firmę Alpharetta. Pozwala ono na szerokie zastosowanie w medycynie regeneracyjnej, dzięki zastosowaniu uderzeń fal akustycznych.
Innowacyjny zabieg wszczepienia endoprotezy
2011-09-08//czytaj cały
28 czerwca 2011 r. zespół Katedry i Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej naszej Uczelni wszczepił pierwszą w Polsce endoprotezę prawego stawu skroniowo-żuchwowego u 40–letniej pacjentki, leczonej z powodu ankylozy.
bmk2
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia