Fizjoterapia – Aktualności – Fizjoterapiaonline.pl

Aktualności

Fizjoterapia

Pierwszy noworodek leczony ksenonem Pierwszy noworodek leczony ksenonem
Źródło PAP - Nauka w Polsce//czytaj cały
Riley Joyce jest pierwszym na świecie noworodkeim, którego mózg ochroniono przed uszkodzeniem dzięki podaniu szlachetnego gazu- ksenonu - informuje serwis 'BBC News/Health". Co roku w Wielkiej Brytanii ponad 1000 dzieci, zdrowych i urodzonych o czasie, doznaje uszkodzenia mózgu podczas porodu.
Sama dieta nie wystarczy, by znacznie zrzucić na wadze Sama dieta nie wystarczy, by znacznie zrzucić na wadze
Źródło PAP - Nauka w Polsce//czytaj cały
Ograniczając jedynie kaloryczność diety nie zgubimy zbyt wielu zbędnych kilogramów - potwierdzają badania amerykańskie. Jest to związane z naturalnym mechanizmem wyrównawczym, który sprawia, że nasz organizm zmniejsza aktywność fizyczną w odpowiedzi na mniejsze dostawy energii.
Coraz bliżej zrozumienia osteoporozy Coraz bliżej zrozumienia osteoporozy
Źródło PAP - Nauka w Polsce //czytaj cały
Dzieki mikroskopijnym rzęskom komórki kości włączają geny, odpowiedzialne za powstawanie kości, reagując na obciążenia mechaniczne - informuje "FASEB Journal".
Ryzyko Otyłość u potomstwa można zmniejszyć poprzez ćwiczenia. Ryzyko Otyłość u potomstwa można zmniejszyć poprzez ćwiczenia.
Źródł PAP - Nauka w Polsce//czytaj cały
Pismo "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" opublikowało badania naukowców z Nowej Zelandii i USA - w ciąży umiarkowane ćwiczenia zmniejszają ryzyko otyłości u potomstwa.
1... poprzedni [ 80 / 80 ]
szukasz pracypraca dla fizjoterapeuty
Praca fizjoterpia
Praca fizjoterpia
Multimedia Fizjoterpia
Fizjoterapia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dlatego też kluczem do sukcesu jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się osiągnięciami i badaniami naukowymi w tym zakresie. Na stronie Aktualności przedstawiać będziemy regularnie najnowsze doniesienia dotyczące fizjoterapii. Zapraszamy do śledzenia zakładki na bieżąco.
szukasz pracy
Fizjoterapia