Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Warszawa - Elemanty Metody Pilates w rehabilitacji

Termin: od 2016-11-26 do 2016-11-27
Miasto: Warszawa
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: www.rehakursy.pl/szkolenia-i-kursy-dla-fizjoterapeutow
Telefon: 507163953

Pilates jest systemem ćwiczeń obejmujących elementy jogi, baletu i izometrii. Jego podstawą jest odpowiednia technika ruchu i spokojny, płynny oddech, a celem uelastycznienie mięśni, poprawa postawy ciała, odciążenie stawów oraz podniesienie świadomości psychoruchowej.

Metoda Pilates od lat wykorzystywana jest w rehabilitacji kręgosłupa. W każdej pozycji przyjmowanej podczas ćwiczeń, można uzyskać stabilizację osi ciała, co w bezpieczny sposób wzmocni mięśnie, nad którymi trudno pracować podczas innych ćwiczeń. Dlatego warianty te są dobre dla pacjentów z problemami bólowymi różnych odcinków kręgosłupa, np. przy dyskopatiach. Dodatkowo u osób, które zakończyły proces rehabilitacji, można mobilizować kręgosłup tak, aby przywrócić pełną ruchomość stawów bez obciążania ich – jak zdarza się to często przy klasycznych ćwiczeniach np. na siłowni.

a) część teoretyczna:

definicja i historia metody Pilates
omówienie korzyści płynących z zastosowania metody
podstawowe zasady i technika ćwiczeń
ocena postawy ciała
anatomia mięśni tworzących „centrum”
zasady prowadzenia zajęć

b) część praktyczna:

samoocena postawy ciała i kontrola jego ułożenia w różnych pozycjach
lekcje pokazowe i omówienie ćwiczeń wchodzących w ich skład
nauka angażowania mięśni „centrum” i mięśni dna miednicy
nauka układania zajęć pod kątem schorzeń układu ruchu
modyfikacja ćwiczeń - wersje podstawowe i metodyka dochodzenia do wersji zaawansowanych
wykorzystanie elementów stretchingu i relaksacji w lekcji Pilates

Każde ćwiczenie z poszczególnych lekcji pokazowych omawiane jest pod kątem: prawidłowej techniki, oddychania, zaangażowanych mięśni, najczęściej występujących błędów, modyfikacji - dostosowanie pozycji do osób z problemami z kręgosłupem i stawami obwodowymi.

Celem dwudniowego szkolenia Pilates jest przygotowanie kursantów do prowadzenia zajęć grupowych dla osób początkujących oraz opanowanie ćwiczeń, które można wykorzystać w terapii indywidualnej podczas pracy z osobami z dolegliwościami w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób poprawić u pacjentów stabilizację kręgosłupa, ruchomość stawów, polepszyć elastyczność mięśni i ścięgien, zniwelować przykurcze oraz poprawić symetrię ciała za sprawą stymulacji tzw. „centrum” i wyrównania napięć mięśniowych. Po kursie każdy uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności pomocne w prowadzeniu terapii z elementami metody Pilates oraz zajęć grupowych dla pacjentów.


Dodano: 2016-03-24 09:07:17