Kursy dla fizjoterapeutów - Targi - Konferencje – Fizjoterapiaonline.pl


Szkolenia

// wstecz

Kursy dla fizjoterapeutów


szkolenia

Szukaj: Kursy Targi Konferencje:

Zapraszamy fizjoterapeutów i nie tylko do przeglądania działu Szkolenia, znajdą tu Państwo nie tylko kursy dla fizjoterapeutów ale także konferencje, targi i inne wydarzenia związane z fizjoterapią. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!
Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara

Gdańsk - Trening dna miednicy - Bebo® I

Termin: od 2018-03-03 do 2018-03-04
Miasto: Gdańsk
E-mail: biuro@rehakursy.pl
Strona www: https://www.rehakursy.pl/gdansk
Telefon: 507163953

Miejsce szkolenia:

Hotel Focus, ul. Nad Stawem 5, Gdańsk

Godziny zajęć:

I dzień 8:30-16:30, II dzień 8:30-16:30

Instruktor:

mgr Katarzyna Kucab-Klich

Jest to kurs przeznaczony dla:

osób z wykształceniem medycznym (położne, fizjoterapeuci, pielęgniarki, pielęgniarze), terapeuci ruchu z obszarów sportu, gimnastyki i fitnessu.

Ilość godzin dydaktycznych:

20


Opis szkolenia:

Tak jak zapoczątkowała to Szwajcaria w roku 1996, teraz również i Polska oferuje kursy BeBo®, przygotowujące do bycia certyfikowanym Terapeutą BeBo®. Stają się one znakiem jakości i właściwego, solidnego wykształcenia specjalistów. Razem z fachową książką „W drodze do istoty kobiecości”, udało nam się zagwarantować podstawy wysokiej jakości kursu.

Kurs, który przygotowuje do bycia Terapeutą treningu dna miednicy według koncepcji BeBo®, skierowany jest do osób zajmujących się położnictwem, terapią, treningiem, a także szeroko rozumianym zdrowiem. Przystąpienie do kursu daje możliwość dołączenia do urozmaiconego programu dalszego kształcenia w temacie dna miednicy i jego treningu.

Sprawdzona koncepcja BeBo® została opracowana jasno i przystępnie, dzięki czemu jest prosta w nauce i zrozumiała w praktycznym użyciu podczas zajęć i pracy z pacjentem. Wsparcie różnymi metodami dydaktycznymi służy przejściu od teoretycznej wiedzy do praktycznego zastosowania.

Schemat kursów BeBo®


Co jest dla nas ważne?

Stawiamy sobie za cel, by dzięki naszym kursom, znacząco przyczynić się do prewencji zaburzeń związanych z dnem miednicy i nietrzymaniem moczu. Każda kobieta, każdy mężczyzna powinien zaznajomić się za swoim dnem miednicy. Dzięki temu, osoby zainteresowane i świadome osiągną poprawę jakości życia. Dlatego też kursy prowadzone są przez doświadczonych, profesjonalnych instruktorów, umiejących zmotywować i posiadających ważne kompetencje zawodowe. Właściwie i rzetelnie instruowany trening dna miednicy może zapobiegać osłabieniu mięśni tej części ciała i następstwom takiego stanu. Temat nietrzymania moczu jest intymną i osobistą kwestią, dlatego zajęcia muszą być prowadzone z odpowiednią empatią i wyrozumiałością.

By zapewnić najwyższą jakość kursu, musi być on wciąż na nowo określany i poddawany przemianom, tak by oferty były odpowiednio dopasowane do potrzeb uczestników oraz najnowszej wiedzy. Nieustannie weryfikujemy wszystkie nasze oferty warsztatów oraz kursów, a także modyfikujemy je, na podstawie pisemnych kwestionariuszy oceny kursu i spotkań zespołu, dążąc do poprawy ich jakości. Dzięki ciągłym doszkalaniom instruktorów w kraju i za granicą, oferty dopasowywane są do najnowszych standardów wiedzy.

Trening dna miednicy nie jest „rywalizacją sportową”. Radość z pracy z ludźmi stawiamy na pierwszym planie. Instruktorzy kursu to osoby wykwalifikowane, z dużą wiedzą, umiejętnościami, potrafiące rozsądnie dobierać środki dydaktyczne. W treningu mięśni dna miednicy wiedza medyczna jest konieczna i instruktorzy są świadomi związanej z tym odpowiedzialności.

Treść kursów

Moduł I – podstawy treningu dna miednicy - obejmuje:

przedstawienie szczegółowej anatomii mięśni dna miednicy, budowy pęcherza i układu moczowego, budowy żeńskiego i męskiego układu płciowego, przepony;
przybliżenie najczęstszych problemów uroginekologicznych
mechanizmy powstawania, przyczyny, powikłania, a także sposoby ich niwelowania;
zdobycie informacji jak prowadzić wywiad z pacjentem z problemami urologicznymi i/lub ginekologicznymi;
praktyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy z wykorzystaniem różnych przedmiotów rehabilitacyjnych;
budowanie świadomości ciała;
naukę skoordynowania ćwiczeń mięśni dna miednicy z oddechem;
naukę prawidłowego wypróżniania się;
praktyczne ćwiczenia utrzymywania prawidłowej postawy ciała podczas różnych czynności, zwłaszcza tych obciążających dno miednicy;
naukę metod dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia skutecznego treningu mięśni dna miednicy oraz naukę jak komunikować się z pacjentami uroginekologicznymi.
Ukończenie kursu

Po ukończeniu kursu są Państwo upoważnieni do prowadzenia warsztatów BeBo® i szkoleń z treningów dna miednicy według koncepcji BeBo®. Ukończenie nie upoważnia jednak do prowadzenia kursów.

Uwagi prawne

BeBo® jest nazwą chronioną prawem autorskim i może być używane jedynie przez instruktorów/ki oraz terapeutów/ki, którzy posiadają licencję zgodnie z zawartą umową.


Dodano: 2017-12-22 11:13:17